Dekoracje świąteczne ręcznie robione - najciekawsze i proste sposoby DIY

Własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne są ekonomicznym i ciekawym sposobem na dekorację domu na święta! Mogą być również świetnym sposobem, by spędzić więcej czasu z rodziną

Papierowe gwiazdy - dekoracje bożonarodzeniowePapierowe gwiazdy - dekoracje bożonarodzeniowe Fot. Pexels

Okres bożonarodzeniowy w naszych domach pełen jest świątecznych dekoracji, które pomagają zadbać nam o świąteczny klimat! Nie musimy jednak wydawać fortuny, by zadbać o efektowne dekoracje w naszych domach! Podpowiadamy sposoby na własnoręcznie wykonane dekoracje, które wprowadzą świąteczny klimat w naszych domach! 

Dekoracje z suszonych pomarańczy

Nic tak nie mówi, że nadeszły święta jak suszone pomarańcze, goździki i cynamon. Zapach świąt może teraz zawisnąć również na naszej choince. 

Świąteczne obrączki na serwetki

Na świątecznym stole nie może zabraknąć serwetek, a własnoręcznie wykonane obrączki będą piękną ozdobą, którą możesz przygotować samodzielnie już za kilka złotych. 

Patera na świąteczny stół

Papierowe dekoracje

Piękne wiszące dekoracje mogą zawisnąć w naszych oknach, dzięki odrobinie wyobraźni, nożyczkom i ozdobnym papierom. Wystarczy, że wykonacie tysiące harmonijkowych zagięć. Harmonijkowe, uproszczone kształty można wykonać w dowolnych kolorach, dzięki czemu będą pasować do każdego wnętrza i sprawdzą się w każdej świątecznej aranżacji. Możecie wybrać błyszczące złote papiery, lub pastelowe jasne kolory. 

Bombki z suchej porcelany

Wykonanie własnoręcznych bombek nie jest takie trudne jak może nam się wydawać. Wystarczy przygotować prostą masę, nazywaną suchą porcelaną, a następnie całą rodziną możemy zająć się wycinaniem kształtów, które zawisną na naszej choince!

Drogowskaz do prezentów

Własnoręcznie wykonany znak, który wskaże Mikołajowi i jego elfom gdzie należy zostawić prezenty? Brzmi jak świetny pomysł, w końcu nie chcemy, żeby prezenty się gdzieś zgubiły! W kilku prostych krokach możemy przygotować tę nietypową świąteczną dekorację. 

Choinka z drewna

A co gdy nie macie w mieszkaniu miejsca na dużą choinkę? W tym wypadku ciekawym pomysłem jest prosta drewniana forma, która nie zajmie dużo miejsca. Następnie wystarczy ją jedynie udekorować i gotowe!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.