Pomysły na ręcznie robione kartki świąteczne - najpiękniejszy sposób, by złożyć życzenia

Mogłoby się wydawać, że w erze emaili, facebooka i smsów kartki świąteczne odeszły do lamusa, jednak nie ma lepszego sposobu, by sprawić radość naszym bliskim niż własnoręcznie zrobiona kartka świąteczna.

Obecnie coraz rzadziej wysyłamy, ale też rzadziej dostajemy kartki świąteczne  z życzeniami. W końcu prościej jest wysłać smsa, lub mejla. Trwa to chwilę, nie musimy poświęcać własnego czasu, wypisywać życzeń, a później jeszcze stać w kolejce na poczcie. Jednak papierowa kartka to jeden z przyjemniejszych upominków, które możemy dostać w tym świątecznym okresie i będzie piękną pamiątka dla obdarowanych. 

Nie musimy również kupować gotowych, powtarzalnych kartek świątecznych, możemy sami przygotować proste i wyjątkowe kartki świąteczne. Przedstawiamy kilka pomysłów na własnoręcznie robione kartki świąteczne. 

Kartka z choinką w środku

Prosta w wykonaniu kartka wymaga jedynie dwóch rodzajów papieru, nożyczek i kleju. W kilka minut przygotujecie wyjątkową kartkę, wycinając kilka prostych choinek, które następnie wkleicie w środku kartki, tworząc prostą choinkę 3D. 

Kartka ze złotymi akcentami 

Gdy macie więcej talentu plastycznego, możecie spróbować narysować własnoręcznie świąteczny obrazek. Warto wykorzystać w tym celu złote lub srebrne markery. 

Harmonijkowe drzewko bożonarodzeniowe

Kartka z wykorzystaniem ścinek ozdobnych wstążek

Podczas pakowania prezentów mogą wam pozostać kawałki wstążek, które będą piękną ozdobą i posłużą do wykonania niepowtarzalnych kartek świątecznych. 

Kartka Pop Up

Kartka Pop Up nie jest wcale taka trudna do wykonania, wystarczy kilka odpowiednich ciąć i zagięć, by przygotować piękną kartkę 3D.

Kartka świąteczna z przymrużeniem oka

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.