Mikrofalówka i odkurzacz zaprojektowane przez Gaudiego? Wyjątkowe projekty wykonane z pomocą sztucznej inteligencji!

Przedmioty codziennego użytku w stylu sztuki Gaudiego? Takie projekty powstały z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, która czerpała z widowiskowych i organicznych projektów katalońskiego architekta.

Antoni Gaudi to jeden z najbardziej znanych katalońskich (hiszpańskich) architektów. Wszyscy znają jego niedokończone dzieło: Sagrada Familia. Styl Gaudiego wyróżniał się rzeźbiarskim podejściem do architektury, a ten secesyjny twórca wykorzystywał wiele fantastycznych form i organicznych kształtów zaczerpniętych z przyrody. Projekty hiszpańskiego architekta czerpały również z płynności podwodnego świata, a niektórzy uważają go za prekursora architektury biomorficznej. 

Projektant i grafik Marcus Byrne postanowił przełożyć estetykę Antoniego Gaudiego na zwykłe sprzęty domowe. Zaowocowało to powstaniem niezwykłych projektów odkurzaczy, robotów kuchennych i blenderów. Byrne korzystał z oprogramowania do generowania obrazów sztucznej inteligencji.

Projekty Gaudiego czerpały z naturalnych kształtów, a także z architektury neogotyku, secesji i modernizmu. Estetyka ta została wykorzystana i odzwierciedlona w generowanych przez sztuczna inteligencję obrazach. Żywe kolory i płynne kształty przypominają koralowce, a przedmioty gospodarstwa domowego zamieniły się w prawdziwe dzieło sztuki!.

Żyjemy w epoce Apple i Tesli, gdzie minimalizm w projektowaniu bierze górę" - zauważa artysta - 'Wszystkie marki samochodów mają podobnie wyglądające modele, a loga firm są odarte, aby żyć w maleńkim kosmicznym świecie urządzeń mobilnych'.
Więcej o:
Copyright © Agora SA