Biały Lotos - wyjątkowe serialowe wnętrza

Hitowy serial HBO zdobył już wiele nagród, nic dziwnego że fani serialu interesują się również lokalizacjami w jakich kręcono serialowe sceny. Drugi sezon toczy się na Sycyli, dzięki czemu możemy podziwiać wyjątkową architekturę i piękne krajobrazy.

The White Lotus to nagradzana produkcja HBO. Serial Mike'a White'a to ciekawe spojrzenie na gości i pracowników luksusowych kurortów wakacyjnych. Pierwszy sezon dał nam możliwość poznanie luksusowego ośrodka na Hawajach, a popularność tego serialu sprawiła, że obecnie możemy oglądać już drugi sezon. Tym razem akcja dzieje się na Sycylii. 

Hotel, który widzimy w drugim sezonie popularnego serialu HBO to San Domenico Palace we włoskiej Taorminie. 

Serialowi goście mają okazję odpocząć na eleganckim balkonie z widokiem na morze Jońskie, a pokoje zachwycają wielkością i luksusowym wyposażeniem. Pałacowy hol z czerwonymi aksamitnymi ławami otwiera się przestronny taras, z którego roztacza się niesamowity widok. To luksusowe doświadczenie jako widzowie możemy przeżywać dzięki temu, że HBO wykupiło San Domenico Palace na dwa miesiące, by nakręcić wszystkie sceny. 

Możemy się jedynie domyślać jak droga była to impreza, jeśli jeden z najtańszych pokoi w tym hotelu kosztuje 1400 dolarów za noc.  

Tanya i Portia bohaterki serialu, w kolejnym odcinku wyruszyły do niesamowitego XVII wiecznego klasztoru, który współcześnie jest domem projektanta wnętrz: Jacquesa Garcii.

17 wieczny klasztor został zbudowany na 12 wiecznej normańskiej willi, która z kolei zastąpiła 10- wieczny mauretański pałac, który został zbudowany na rzymskim domu z 5 wieku, a ten na greckiej willi z 3 wieku przed naszą erą. 

Oglądanie dobrego serialu to świetna okazja by zobaczyć piękną architekturę i poczuć zalążek luksusowego życia, które prezentują nam serialowe postacie. A każde wnętrze zachwyca i przyciąga naszą uwagę.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.