Jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce, które warto odwiedzić TOP 5

Kto z nas nie uwielbia jarmarków bożonarodzeniowych? Przyciągają ozdobami, pysznym jedzeniem i wieloma innymi atrakcjami. Oto przegląd najciekawszych wydarzeń świątecznych w naszym kraju.

Jarmarki świąteczne przybliżają nam Boże Narodzenie. Kolorowe kramy mienią się choinkowymi ozdobami, pachną smakowitymi wypiekami i pełne są oryginalnych prezentów. Cudowne dekoracje, sznury świateł i jedyna w swoim rodzaju atmosfera.  Przedstawiamy najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce.

Wrocław

Do ścisłej czołówki polskich jarmarków bożonarodzeniowych z pewnością możemy zaliczyć ten, odbywający się na wrocławskim rynku. W tym roku jarmark we Wrocławiu obejmuje swoim zasięgiem Rynek i Plac Solny. Sprzedawane są wysokiej jakości wyroby z całego świata, biżuteria, ceramika, rzeźby, dekoracje, odzież i ozdoby. Koniecznie skosztujcie słynnego zimowego przysmaku -  grzańca z czarnym pieprzem i wanilią. 

Jarmark bożonarodzeniowy we WrocławiuJarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu fot. shutterstock

Kraków

Najstarszy i chyba najbardziej znany jarmark bożonarodzeniowy w Polsce, który odbywa się w magicznej scenerii Rynku Głównego. W 2008 roku został uznany przez „The Times" za jeden z najpiękniejszych jarmarków w Europie. To tu spróbujecie tradycyjnych przysmaków: grzanego wina,  grillowanych górskich serów i fantastycznych deserów. Kupcy oferują m.in. ręcznie formowaną ceramikę, wyroby z wełny, szkło artystyczne. A stąd już tak blisko w góry!

Jarmark bożonarodzeniowy w KrakowieJarmark bożonarodzeniowy w Krakowie fot. shutterstock

Warszawa

Wszystkich, pragnących poczuć magię świąt, Warszawa zaprasza w okolice starówki. Plac Zamkowy zachwyci okazałą  choinką i kolorowymi iluminacjami na zamku. Jest także lodowisko i kramy pełne przysmaków. Na stoiskach wzdłuż Barbakanu znajdziemy mnóstwo stoisk ze świąteczną ofertą prezentów i przekąsek.

Jarmark bożonarodzeniowy w WarszawieJarmark bożonarodzeniowy w Warszawie fot. shutterstock

Gdańsk

Gdański jarmark odbywa się tradycyjnie na Targu Węglowym pomiędzy dwoma słynnymi bramami – Złotą i Wyżynną. Powstają tu wówczas iście bajkowe dekoracje m.in. z Anielskim Młynem czy Zaczarowaną Karetą. Na jarmarku na gości czeka 155 stoisk oferujących niepowtarzalne upominki, dekoracje i smakołyki. Różnorodność sprzedawanych artykułów może przyprawić o zawrót głowy: drewniane zabawki, wyroby z lnu i wełny, biżuteria. Nie zabraknie też stroików i ozdób świątecznych. Na odwiedzających jarmark czekają potrawy kuchni z całego świata.

Jarmark bożonarodzeniowy w GdańskuJarmark bożonarodzeniowy w Gdańsku fot. shutterstock

Poznań

Głównymi atrakcjami jarmarku w Poznaniu będą: młyńskie koło, lodowisko, karuzela wenecka, domek Świętego Mikołaja. Odwiedzający będą mogli podziwiać spektakularną 16 - metrową choinkę, a także wziąć udział w licznych warsztatach. Goście jarmarku będą mogli w nastrojowej atmosferze napić się gorących napojów i skosztować świątecznych przysmaków.

Jarmark bożonarodzeniowy w PoznaniuJarmark bożonarodzeniowy w Poznaniu fot. shutterstock

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.