Jak niedrogo ozdobić dom na Boże Narodzenie?

Świąteczne dekoracje domu wprowadzą każdego w wyjątkowy nastrój i przybliżą ten niezwykły okres. Wybraliśmy ozdoby, które nie zrujnują portfela, a doskonale podkreślą magiczny klimat w waszych czterech kątach!

Królowa jest tylko jedna: choinka!

Nie ma Świąt Bożego Narodzenia bez choinki. Może być żywa prosto z lasu lub sztuczna, ubrana w sposób monochomatyczny albo wprost przeciwnie: okazała i barwna. Bez względu na to, jak ją  przystroimy - z nią święta będą niezapomniane. 

Wprowadź magiczną atmosferę przy pomocy światełek i świec

Światełka to jedne z najpopularniejszych ozdób świątecznych. Już proste lampki choinkowe rozwieszone wokół okiennej ramy wykreują niezwykły nastrój w pomieszczeniu. Do wyboru mamy szereg świetlnych girland, tych z żarówek, ozdobionych motywami świątecznymi czy popularnych od kilku sezonów cotton balls. Do karnisza możemy przypiąć migające światełka, które wyczarują świąteczny nastrój w całym domu. Lampki i girlandy możemy zawiesić w ogrodzie, na balkonie, w oknie. Pięknie prezentują się rozwieszone wokół łóżka. 

Zadbajmy zarówno o wizualną stronę, jak i doznania zapachowe. Świece o zapachu cynamonu, jabłek, goździków czy mandarynek od razu przywołają święta.

Ozdób drzwi i stół stroikiem świątecznym

Ozdobny wieniec to uniwersalna i elegancka dekoracja, która pasuje do każdego domu. W zależności, jaki styl preferujemy, dobierzmy odpowiedni wieniec albo...zróbmy go sami! Jeśli lubimy styl glamour, nie musimy się ograniczać. Postawmy na błysk, srebrno i złoto, zdobione dodatki. Jeżeli wolimy minimalizm, zawieśmy na drzwiach oszczędny wieniec z zielonych gałązek udekorowany szyszkami.  

Udekoruj dom na Święta Bożego Narodzenia kwiatami

Jeśli lubisz w swoim domu roślinność, koniecznie postaw na gwiazdy betlejemskie. Te kwiaty niezmiennie kojarzą się ze Świętami Bożego Narodzenia. Gwiazda betlejemska będzie prezentować się jeszcze lepiej, jeśli postawisz ją w świątecznej doniczce. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.