Dekoracje z mchu - na ścianach, w szkle, a także w postaci świątecznych ozdób

Dekoracje z mchu są bardzo modnym rozwiązaniem, świetnie odnajdą się w wielu wnętrzach. Mech wnosi do pomieszczenia naturalny akcent, a także ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

Oryginalne dekoracje z mchu

Mech od razu kojarzy nam się z lasem, gdyż jest jego nieodłączną częścią. Zachwyca nas swoją żywą, zieloną barwą oraz wytrzymałością – potrafi przetrwać nawet długi okres suszy, jednak najlepiej czuje się w środowisku wilgotnym. Dlatego też często umieszcza się go w słoikach, aby ozdabiał nasze szkło, w towarzystwie innych roślin. 

Mech jest wspaniałym dodatkiem do lasów w słoiku, nie bez powodu. Mech jest materiałem, który nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, więc dbanie o niego nie będzie sprawiać problemów. W dodatku ozdoby z mchu są uniwersalne – można je umieścić w różnorodnych zakamarkach domu czy mieszkania. Mogą zdobić ściany, stół, szło, być elementem świątecznych ozdób. 

Dekoracje z mchu są bardzo modnym rozwiązaniem, świetnie odnajdą się w wielu wnętrzach urządzonych w różnych stylach.

Dekoracje z mchu - zielona ściana

Zielona ściana z mchu, to ekologiczny i ciekawy akcent we wnętrzu. Ta oryginalna dekoracja z mchem wnosi do wnętrza naturalny akcent, a także ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Stwarza środowisko, w którym ludzie od wieków czują się świetnie. 

Dekoracje z mchu na ścianę wykonuje się najczęściej z naturalnych mchów leśnych lub chrobotka reniferowego - porostu, który ciężko odróżnić od popularnego mchu. Jak przygotowuje się takich mech? To, co możemy oglądać na ścianach biur czy domów, powstaje inaczej niż popularne stroiki i kompozycje z mchu. Podstawą takich dekoracji ściennych są panele z mchu. Firmy zajmujące się dekoracjami mogą pokryć nimi całą ścianę albo ułożyć z nich ciekawe wzory - kwadraty, koła i inne figury geometryczne.  Mech wprowadzany jest w tzw. "stan hibernacji", co powoduje, że naturalne ozdoby nie będą usychać ani wymagać pielęgnacji. 

Więcej o: