Choinka ze sznurka. Jak w prosty sposób wykonać świąteczną ozdobę?

Choinka ze sznurka to świąteczna dekoracja, którą wykonasz w prosty sposób. Zobacz, jak zrobić tę efektowną ozdobę.

Gdzie sprawdzi się choinka ze sznurka?

Choinka ze sznurka to ozdoba, która sprawdzi się w każdym wnętrzu. Ręcznie robiona dekoracja pięknie ozdobi stół, parapet, regał czy półkę. Taką ozdobą wprowadzimy świąteczną atmosferę do pomieszczenia.

Choinka ze sznurka jest prosta i szybka w wykonaniu. W łatwy sposób możemy stworzyć ją samodzielnie. Ręcznie robiona choinka ze sznurka doda wnętrzu przytulnego charakteru, a w nas obudzi kreatywnego ducha. 

Co nam będzie potrzebne do wykonania choinki ze sznurka?

Wypełnienie choinki 

Ręcznie robiona choinka ze sznurka musi zostać skonstruowana na pewnej podstawie. Jako wypełnienie choinki może posłużyć kilka materiałów, np. tektura zwinięta w stożek i sklejona. 

Sznurek

Teraz należy zastanowić się, czym przyozdobić bazową część choinki. Do wykonania dekoracji można użyć sznurka jutowego lub sizalowego. Oba cechuje dużą wytrzymałością i odporność. 

Klej

Jaki klej wybrać do wykonania ozdoby choinkowej? Doskonale sprawdzi się klej na gorąco. Szybko zasycha, jest bezbarwny i trwały. 

Ozdoby choinkowe

Choinka ze sznurka nie byłaby tak efektowna bez odpowiednich ozdób. Do udekorowania drzewka można wykorzystać naturalne elementy. Sprawdzą się do tego ozdoby wycięte ze skórek pomarańczy, jarzębiny czy anyżu. Choinkę można też przystroić koralikami, które będą wyglądały jak miniaturowe bombki.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.