Wieżowiec o wysokości 2 km? Arabia Saudyjska planuje pobicie kolejnego rekordu

Arabia Saudyjska po raz kolejny chce bić rekord. Tym razem wysokości! Ogłoszono właśnie plany budowy mega wieżowca, który ma osiągnąć zawrotną wysokość 2 km!

Arabia Saudyjska w ostatnich miesiącach zasłynęła jako kraj, który podejmuje się mega projektów. Obiektów, które pobijają światowe rekordy. A teraz planuje budowę wieżowca, który ma pobić rekord wysokości nawet dwukrotnie!

Megascraper ma osiągnąć wysokość 2 km, więc będzie nawet dwa razy wyższy niż obecnie najwyższy budynek świata - Burj Khalifa. 

Najwyższy budynek świata Burj KhalifaNajwyższy budynek świata Burj Khalifa Fot. Pexels

Burj Khalifa to wieżowiec w Dubaju, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jest obecnie najwyższycm budynkiem świata, o wysokości 828 metrów Jego nazwa pochodzi od imienia szejka Chalify ibn Zajida Al Nahajjana, który jest byłym prezydentem Zjednoczonych Emiratów Arabskich. 

Arabia Saudyjska planuje pobić ten wynik i to nawet ponad dwukrotnie. Megascraper ma być wieżowcem, który stanie się centrum wielkiej przebudowy Rijadu. Projekt ten został zainicjowany przez księcia Mohammada bin Salmana. 

Jak podaje MEED, czyli Middle East business intelligence, jeszcze nie wiadomo kto zaprojektuje ten mega wieżowiec, a konkurs jest właśnie w toku. Udział w konkursie nie jest jednak otwarty dla każdego, opłata wstępna wynosi aż miliard dolarów!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.