Pakowanie książki na prezent. Najciekawsze sposoby pakowania prezentów

Świąteczne prezenty to cudowna okazja by pokazać komuś swoje uczucia i zaangażowanie. W końcu najważniejsza jest właśnie pamięć. Książka ulubionego autora, lub poruszająca ważne dla obdarowanego wątki, będzie wspaniałym prezentem. Warto jednak zadbać o odpowiednie zapakowanie takiego prezentu. Podpowiadamy jak zapakować ksiażkę!

Najpiękniejsze prezenty dawane są od serca, nic więc nie powie bardziej, że pamiętamy niż odpowiednio dobrana książka! Podpowiadamy więc oryginalny sposób na spakowanie każdej książki. Krótka instrukcja w 10 krokach pozwoli zaskoczyć obdarowanego nietypową dekoracją każdego prezentu o kształcie prostopadłościanu. 

Co będziesz potrzebować? Papier do pakowania prezentów, taśma klejąca oraz ozdobna wstążka. 

Krok pierwszy

Z papieru do pakowania należy wyciąć kwadrat, jego rozmiar powinien zależeć od wielkości książki, którą zamierzamy spakować. Gdy położymy książkę na przygotowanym papierze, od góry powinno być zdecydowanie więcej papieru, minimum 4 razy więcej niż w dolnej części. Gdy nałożymy górną część papieru na książkę, powinna być ona zasłonięta minimum w 2/3 - wtedy mamy pewność, że zostawiliśmy wystarczającą ilość papieru. 

Krok drugi

Przykryj książkę górną częścią papieru, a następnie złóż kolejno boki do środka bocznych "ścianek" książki. Dzięki temu powstaną dwa trójkąty z papieru po każdej stronie.

Krok trzeci

Powstałe trójkąty - skrzydełka należy następnie zagiąć na środek książki. Zaginamy najpierw lewe, a następnie prawe skrzydełko. 

Krok czwarty

W kolejnym kroku tak samo zawijamy tylne skrzydełka. Skrzydełka powinny spotykać się na środku książki, złożone na tak zwaną zakładkę. 

Krok piąty

Następnie należy złożyć papier z dołu książki i zakleić przy pomocy taśmy klejącej

Krok szósty

Teraz pozostaje już tylko przewiązać zapakowaną książkę ozdobną wstążką i wsadzić bilecik z imieniem!

Więcej o:
Copyright © Agora SA