Najlepszy hotel świata wg ACD AWARDS 2022 to projekt nagradzanego biura BXB studio!

Na konkurs ACD Awards (Rethinking the Future - Architecture Construction & Design Awards 2022) napłynęło ponad 1000 zgłoszeń z ponad 40 krajów. Jednak nagrodę zdobył projekt z Polski! Krakowska Kamienica pod Wawelem zwycięzcą międzynarodowego konkursu ACD AWARDS 2022 w kategorii Hotelarstwo - Hospitality (Concept)

Najlepszy hotel świata wg ACD AWARDSNajlepszy hotel świata wg ACD AWARDS Fot. BXB Studio

Na konkurs ACD Awards (Rethinking the Future - Architecture Construction & Design Awards 2022) napłynęło ponad 1000 zgłoszeń z ponad 40 krajów.

Od ponad dekady Rethinking the Future jest wiodącą organizacją, której celem jest promowanie talentów w branży projektowej z całego świata, poprzez aktywny dialogi w dziedzinie architektury i designu.

Krakowska Kamienica pod Wawelem definiuje zupełnie nową jakość bulwarów nadwiślańskich. To budynek niezwykle nowatorski i bardzo krakowski zarazem. Posiada dynamiczną i zmienną stylistykę uzależnioną od położenia obserwatora, która wprost nawiązuje do kontekstu miejsca – Zamku Wawelskiego i architektury Starego Miasta. Wykorzystuje potencjał technologiczny naszych czasów, ale przy tym jest trwały i ponadczasowy bo zakorzeniony w tradycji. Wierzymy w BXB studio, że dzięki temu jest on czymś więcej niż tylko nowoczesnym budynkiem. - Bogusław Barnaś, BXB studio

Rewitalizacja zabytkowej kamienicy przy ulicy Powiśle 10 w Krakowie, w bezpośrednim sąsiedztwie Zamku Królewskiego jest unikalną szansą na wprowadzenie nowej jakości waterfrontu nadwiślańskiego w centrum Starego Miasta. Ten pozornie nieatrakcyjny budynek miał swoje lata świetności. Powstał w ok 1900 roku i był pierwszą kamienicą w obecnej pierzei ulicy Powiśle. Powsiadał wysokie walory estetyczne i liczne zdobienia. Wykończony został piękną czerwoną cegłą oraz skontrastowanymi elementami o jasnych kolorach. Nowy projekt BXB studio został doceniony na świecie, a Kraków ma szansę zyskać niesamowity budynek, może nawet przyszłą wizytówkę miasta. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.