Rączka w IKEI to świetna odpowiedź na serialowy hit Netflixa - Wednesday

"Wednesday" bije rekordy popularności nie tylko w naszym kraju. Obecnie z powodzeniem może on aspirować do tytułu najpopularniejszego anglojęzycznego serialu dostępnego na Netflixie. IKEA kolejny raz pokazała, że jest na bieżąco z trendami i wypuściła reklamę ze sławną już "rączką".

Reklama Ikei wykorzystująca popularny motyw rączki z serialu WednesdayReklama Ikei wykorzystująca popularny motyw rączki z serialu Wednesday Fot. Instagram @IkeaAustralia

IKEA wiele razy pokazywała, że jest na bieżąco z tym co się dzieje na świecie, obecnie australijski oddział wypuścił reklamę w nawiązaniu do serialowego hitu Netflixa. Prosta w przekazie kampania ukazuje rączkę, która w serialu przez cały sezon jest ważną drugoplanową bohaterką. Post IKEA ukazuje dziewczynkę z dwoma warkoczykami, która na ramieniu ma drewnianą rękę - produkt dostępny na co dzień w podstawowym asortymencie szwedzkiej marki. Pod postem napisano: Mamy dla Ciebie pomocną dłoń, każdego dnia w okresie świąt, nie tylko w środę. 

Drewniana rączka to drewniana ozdoba, ręka HANDSKALAD (aktualnie w cenie 59,99 zł). 

Kampania reklamowa szwedzkiej marki szybko stała się viralem i została bardzo pozytywnie odebrana przez fanów serialu. Marketingowcy IKEA kolejny już raz pokazali, że wiedzą jak wykorzystać popularność seriali lub bieżących światowych wydarzeń. 

Poprzednią głośną akcją była odpowiedź na komentarz kostiumografki serialowego hitu HBO "Gra o Tron". Norweski oddział IKEA przygotował wtedy instrukcję obsługi jak wykonać pelerynę wykorzystując dywany SKOLD i LUDDE. Ten przewodnik również stał się viralem i szybko rozprzestrzenił się po sieci, zachwycając fanów serialu i nie tylko. 

Pomocna rączka czeka na nas w IKEA, czy faktycznie pomoże nam w ten gorący świąteczny czas, jeśli przypomina choć trochę tą serialową, to może możemy liczyć na małą pomoc w kuchni.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.