Te 5 trendów będzie królować w 2023 roku. Sprawdź już teraz jak ożywić swoje wnętrze

Powrót wspaniałych lat 80, naturalne kolory zieleni i zachwyt rzemieślnikami. Te wszystkie trendy z pewnością wpłyną na nasze wnętrza w 2023 roku!

Co czeka na nas w 2023 roku, jakie trendy będą królować w naszych wnętrzach i na czym będą skupiać się projektanci? Te 5 wiodących trendów warto znać. 

1. Produkty rzemieślnicze

W 2023 roku możemy być pewni, że przedmioty wykonane przez rzemieślników, będą coraz bardziej popularne. Eksperci szacują, że ok 65 % mebli i dekoracji do domu będzie wykonanych w przyszłym roku przez artystów i rzemieślników. Popularność ręcznie wykonywanych przedmiotów świadczy o rosnącej świadomości konsumentów. 

2. Zrównoważony rozwój

Nadal jednym z wiodących kierunków w projektowaniu będzie troska o środowisko i wpływ jaki mają nasze wybory na zmiany klimatu. Architekci i projektanci będą stawiać na naturalne materiały, pozyskiwane w zrównoważony sposób. Do łask wrócą meble z recyklingu i upcykling. 

3. Powrót kultowych foteli 

Rok 2023 stanie również pod znakiem kultowych i najbardziej znanych projektów foteli i krzeseł. 

Najpopularniejsze możliwe, że będą krzesła Eamesa, ale równie często możemy widzieć projekty takie jak między innymi: krzesło Wishbone Hansa Wegnera, sofę Togo projektu Ligne Roset, czy krzesło Barcelona zaprojektowane przez Mies van der Rohe. 

4. Zieleń we wnętrzach

To kontynuacja trendu, który obserwujemy już kolejny sezon. Kolor zielony jest odwołaniem do natury, a jednocześnie jest elegancki i uspokaja. Dlatego coraz częściej jest wybierany podczas aranżacji wnętrz. 

5. Powrót lat 80

We wnętrzach w 2023 wrócą motywy znane nam z lat 80. Projektanci będą chętnie czerpać z geometrycznych i kontrastowych wzorów i form. W naszych wnętrzach pojawią się pastele i intensywne owocowe kolory. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA