Jak wyczyścić czajnik z kamienia? Ten sposób za 2 zł pozytywnie cię zaskoczy!

Zastanawiasz się jak wyczyścić czajnik z uciążliwego kamienia? Znamy sposoby z wykorzystaniem produktów, które masz w domu! Proste, tanie i skuteczne! Sprawdź sam jak łatwo wyczyścić czajnik z kamienia

Jak wyczyścić czajnik z kamienia?Jak wyczyścić czajnik z kamienia? Fot. Pixabay

Czajnik elektryczny i twarda woda to niezbyt dobre połączenie, i wiemy czym to się kończy. Bardzo szybko na dnie urządzenia możemy zauważyć biały osad. W sklepach dostępne są detergenty, które pomogą usunąć kamień, jednak niesie to ryzyko dostania się chemii do spożywanych napojów. Z pomocą przyjdą domowe sposoby, które mogą być równie skuteczne, a na pewno bezpieczniejsze. 

Jak wyczyścić czajnik z kamienia? Z pomocą przyjdzie cola!

Znana nam dobrze cola, może okazać się przydatna gdy chcemy odkamienić czajnik. Wystarczy że wlejemy do czajnika szklankę napoju i dodamy dwie łyżeczki sody oczyszczonej. Następnie powinniśmy dolać odrobinę wody i zagotować. Po zagotowaniu pozostaw płyn na około 30 minut, a następnie przepłucz czajnik wodą. Czajnik powinien być jak nowy. 

Jak odkamienić czajnik z użyciem octu?

Ocet z powodzeniem pomoże nam wyczyścić czajnik z kamienia. Wysoka kwasowość octu skutecznie rozkłada węglan wapnia, który jest przyczyną powstawania kamienia. 

By wyczyścić czajnik z kamienia należy przygotować roztwór 1:1 z wody i octu i wlać go do czajnika. Następnie przygotowany płyn należy zagotować i pozostawić na minimum pół godziny. Po tym czasie wylej roztwór i przetrzyj pozostałe ślady kamienia. 

By pozbyć się octu z czajnika, wlej do niego wody do minimum 3/4 pojemności i zagotuj. Po zagotowaniu wylej wodę i opłucz dodatkowo czajnik, by mieć pewność, że jest czysty. 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.