NASA potwierdza, dzięki tej roślinie pokonasz bezsenność!

Jakie rośliny warto postawić w sypialni? Naukowcy z NASA odpowiadają, która z roślin pomoże w walce z bezsennością. Ta łatwa w uprawie i popularna roślina to dobry wybór.

SansewieriaSansewieria Fot. Pexels

Eksperci z NASA są zgodni co do tego jakie rośliny warto wybrać do swojej sypialni. Kupisz ją w każdym sklepie ogrodniczym, a od lat spotkać ją można w prawie każdym domu. 

Sansewieria znalazła się na liście 18 roślin najlepiej oczyszczających powietrze. Dzięki takim roślinom, jesteśmy w stanie utrzymać odpowiednią wilgotność i przemieniać dwutlenek węgla w tlen, oraz rozkładać różne toksyczne związki. Dzięki temu roślina ta pomaga walczyć z bezsennością. 

Sypialnia jest miejscem relaksu i zasłużonego wypoczynku, więc z pewnością warto zadbać by powietrze było czyste, odpowiedni dobór roślin pomoże nam to zapewnić. 

Sansewiera wraz z kilkoma innymi roślinami pozwala oczyszczać powietrze z wielu toksycznych substancji, takich jak między innymi: amoniak, formaldehyd, benzen, toluen i ksylen, dodatkowo roślina ta może oczyszczać powietrze również ze smogu, klejów lub na przykład farb. 

Jak pielęgnować sansewierię? 

Sansewieria bywa nazywana żelazną rośliną, jest łatwa w uprawie, więc nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji. Jest idealna dla osób, które zabijają wszystkie swoje rośliny i dla osób, które nie mają czasu by pielęgnować rośliny. Jednak by być pewnym że sansewieria wytrzyma nasz brak pielęgnacji, należy zapewnić jej na wstępie odpowiednie podłoże. Dzięki żyznej glebie z dodatkiem kompostu, gliny i piasku, będzie świetną bazą dla tej żelaznej rośliny. 

Latem sansewiera powinna być przestawiona, tak by nie stać w bezpośrednim nasłonecznieniu. Jednak zimą należy zadbać by dostawała odpowiednią ilość światła, a jest światłolubna. 

Sansewierie można łatwo wykończyć, gdy ją przelejemy. Dlatego powinniśmy podlewać ją regularnie, ale niewielkimi ilościami wody. 

Zimą sansewieria powinna być podlewana co około trzy-cztery tygodnie. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.