Najbardziej luksusowy apartament w Krakowie został sprzedany za 15 mln zł!

Apartament Królewski w Angel Wawel właśnie został sprzedany za 15 milionów złotych. To druga, największa transakcja na rynku luksusowych nieruchomości w Polsce. Wnętrza robią ogromne wrażenie!

Najbardziej luksusowy apartament w KrakowieNajbardziej luksusowy apartament w Krakowie fot. angelpolandgroup.com

Krakowski Apartament Królewski został właśnie sprzedany za  kwotę 15 milionów dolarów! Ten moment bez wątpienia zapisze się w historii polskiego rynku nieruchomości. Jak do tej pory jedynym droższym apartamentem sprzedanym w Polsce jest mieszkanie zajmujące całe 50. piętro, czyli 480 mkw powierzchni w wieżowcu Złota 44 w centrum Warszawy. Transakcja kosztowała blisko 23 mln zł.

Luksusowa nieruchomość, którą urządzono w dawnym klasztorze sióstr koletek, ma cztery piętra i aż 700 m kw. Mieszkanie znajduje się w luksusowym apartamentowcu Angel Wawel w sercu Krakowa. Królewski Apartament oferuje niesamowity widok na Wawel, a także daje możliwość odpoczynku w ogromnym salonie, który powstał w miejscu dawnej kaplicy. Do tego kilka sypialni, biblioteka, kino, czy domowe spa, które także znajdują się w jego wnętrzach.

Angel Wawel, nagrodzony „Inwestycją Dekady", to projekt, którego celem była adaptacja historycznego budynku do celów mieszkalnych z zachowaniem jego dziedzictwa. Przy realizacji projektu wprowadzone zostały pionierskie rozwiązania w odpowiedzi na potrzeby klientów polskiego rynku nieruchomości Premium.

Na ścianach wnętrz kaplicy z 1882 roku i na sklepieniu zostały odrestaurowane polichromie i dekoracje malarskie autorstwa Jana Bukowskiego z okresu Młodej Polski.

Położony w historycznym centrum Krakowa u podnóża Wawelu, tuż przy bulwarach wiślanych budynek mieści 221 apartamentów. Luksusowy obiekt posiada jedną z najbardziej rozbudowanych stref fitness i spa z basenem w Polsce.

Trzeba przyznać, że całość robi ogromne wrażenie!

Copyright © Agora SA