Czego nie robić we wnętrzach w 2023? Trendy, które odchodzą w zapomnienie

redakcja Cztery Kąty, W materiale zamieszczono linki i grafiki reklamowe
03.01.2023 19:00
Skończył się 2022 rok, a wraz z nim kończą się trendy, które obowiązywały w minionym czasie. Co było bardzo popularne w poprzednich latach, co było chętnie wybierane przez różne osoby i widywane w wielu domach, a co powoli odchodzi w zapomnienie? Tego dowiedzie się poniżej.

Moda, również ta we wnętrzach, jest zjawiskiem, które często się zmienia. Są trendy, które były modne, są modne i będą modne, ale są także takie, które pojawiają się tylko na określony, krótki czas. Często robią one ogromne zamieszanie we wnętrzarskim świecie i bardzo szybko z niego znikają. 

1. Znikający trend błyszczących powierzchni

Zdecydowanie gasnącym trendem jest stosowanie błyszczących powierzchni - czy to w przypadku mebli, podłóg, czy różnego rodzaju tkanin. Nadszedł czas wykończeń matowych i satynowych! Wyglądają one zdecydowanie bardziej szlachetnie, elegancko. Ten trend zdecydowanie nabiera na sile. Kto stoi teraz przed dylematem wyboru mebli kuchennych i myśli o tym w perspektywie długoterminowej - zabudowy na wysoki połysk nie będą najlepszym wyborem. 

Kuchnie w połysku odchodzą w zapomnienieKuchnie w połysku odchodzą w zapomnienie fot. shutterstock

2. Japandi i wabi- sabi zastępują styl boho 

Jeszcze do niedawna styl boho opanował instagram, pinterest i niemal cały internet, który był zalany aranżacjami w tej stylistyce.  W asortymencie każdego sklepu z wnętrzami można było zobaczyć półki uginające się od dodatków w stylu boho. To było do przewidzenia - jeśli coś ze szturmem wkracza do świata wnętrz - kiedyś nastąpi jego wyparcie. Dla wszystkich wielbicieli tamtego klimatu jest dobra wiadomość: styl japandi i wabi-sabi to nowe boho! Japońska filozofia życia i idealnie nieidealne wnętrza są odpowiedzią na zmieniające się potrzeby. 

Wnętrze w stylu bohoWnętrze w stylu boho fot. shutterstock

3. Very Peri, kolor roku 2022 wybrany przez PANTONE, odchodzi w zapomnienie

Teraz, kiedy 2022 roku jest już za nami, możemy to głośno powiedzieć - Veri Peri wcale nie przyjął się we wnętrzach! Niewiele osób zdecydowało się zaaranżować dwój dom właśnie w tej kolorystyce. Kolor roku 2022 zdecydowanie odchodzi w zapomnienie, zanim jeszcze zdążył się pojawić we wnętrzach.

Kolor roku 2022Kolor roku 2022 fot. shutterstock

4. Otwartym półkom kuchennym mówimy "żegnajcie"

Koncepcja otwartych półek, która widoczna była w ostatnich latach, nie sprawdziła się. Popularność otwartych półek zaczyna już znikać. Nie są one praktycznie i przysparzają więcej problemów niż pożytku. Dostarczają nam więcej powierzchni do sprzątania i zabierają cenny czas. A poza tym, w prawdziwym wnętrzu nigdy nie będą wyglądały jak na zdjęciu z instagrama. To po prostu się nie sprawdza. 

Otwarte półki w kuchniOtwarte półki w kuchni fot. shutterstock

Więcej o: