Wypełnij dom kolorami. Współpraca HM Home x PANTONE

Nowa kolekcja kapsułowa przypomina o sile i oddziaływaniu kolorów i eksploruje możliwości dwóch palet odcieni Instytutu PANTONE. Premiera 26 stycznia

H&M Home x PantoneH&M Home x Pantone fot. H&M Home

H&M Home & PantoneH&M Home & Pantone fot. H&M HomeMoc kolorów we wnętrzu

Kolory mają wielką moc. Głęboko oddziałują na nasze zmysły i mogą całkowicie zmienić to, jak odbieramy otoczenie.  Oddziałują na nas na różnych poziomach. Mają znaczenie symboliczne – to, jakie znaczenie przypisujemy barwie, związane jest z naszym światopoglądem i kulturą. Jednak naukowo udowodniono, że kolory mają wpływ na naszą fizjologię.

Instytut PANTONE od wielu lat specjalizuje się w doborze i dopasowywaniu kolorów. Teraz najpiękniejsze dodatki z kolekcji H&M Home zostały ozdobione kolorami ze wzornika tej marki. Przy współpracy wykorzystano dwie palety - Energy & Joy oraz Calm & Soothing. Pierwsza z nich to energetyczne, dynamiczne i radosne odcienie, natomiast druga składa się z wyciszających i kojących barw. 

Jak możemy przeczytać na stronie marki:

Soczysta czerwień dodaje energii i sprawia, że czujemy się szczęśliwsi, a radosny koral emanuje optymizmem (dowiedziono tego naukowo!).

Energy & JoyEnergy & Joy fot. H&M Home

Zamknij oczy i wyobraź sobie bezkresne morze oraz gęsty las. Kolory natury – uspokajający błękit i kojąca zieleń – sprawią, że odkryjesz w sobie spokój wewnętrzny.

Calm & SoothingCalm & Soothing fot. H&M Home

Współpraca H&M Home x PANTONE

PANTONE to jeden z najbardziej znanych instytutów kolorystycznych świata. Ze wzornika PANTONE korzystają graficy, projektanci, architekci, ale także osoby niezwiązane zawodowo ze światem designu, dla których paleta stanowi inspirację. To guru w świecie kolorów. 

To jasne, dlaczego to właśnie z Instytutem marka H&M Home zdecydowała się stworzyć wspólną kolekcję. H&M Home x PANTONE prezentuje produkty do domu stworzone w dwóch różnych paletach kolorystycznych. W zależności od naszych preferencji, nastroju czy efektu, jaki chcemy uzyskać, możemy postawić na dodatki w odcieniach pistacjowych, wyciszających zieleniach czy inspirującym niebieskim. Jeśli zaś mamy ochotę na pobudzające i dynamiczne barwy, wybierzmy akcesoria w ognistej czerwieni, radosnym różu czy też pełnym witalności odcieniu morelowym. 

Jakie produkty znalazły się w kolekcji? To m.in. poszewki na poduszki, stoliki, wazony, tace, czy świece zapachowe. 

Więcej o: