Niezwykła kolekcja oświetlenia zaprojektowana przez Sabine Marcelis dla IKEA

Sabine Marcelis, zafascynowana światłem oraz tym, jak potrafi ożywiać przedmioty, stworzyła z IKEA wyjątkową kolekcję VARMBLIXT.

Sabine Marcelis dla IKEASabine Marcelis dla IKEA fot. ikea.com

Niezwykła rola światła we wnętrzu

Światło ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. IKEA chce inspirować i zachęcać do przemyśleń na temat tego, jak może ono odmieniać wygląd i charakter wnętrza, a także jak oddziałuje na nasz nastrój.

Kolekcja VARMBLIXT obejmuje oświetlenie i akcesoria do domu. Łączy w sobie odważne wzornictwo z pięknem światła, które tworzy przytulną atmosferę we wnętrzu. Każdy element charakteryzuje się unikalną formą oraz grą kolorów i efektów świetlnych.  

Celem tej kolekcji było stworzenie produktów, które wprowadzą do domu uczucie ciepła i pomogą stworzyć w nim pozytywną atmosferę. Światło mnie fascynuje. Jest czymś, co zawsze przyciągało moją uwagę. Wspaniałe jest w nim to, że ciągle się zmienia. Uwielbiam, gdy ożywia rzeczy i nadaje dynamizmu nieruchomym przedmiotom. Dobierając paletę kolorystyczną, w dużej mierze inspirowałam się ciepłym wieczornym światłem, które wprowadza mnie w dobry nastrój

– mówi Sabine Marcelis.

Kolekcja VARMBLIXTKolekcja VARMBLIXT fot. ikea.com

Kolekcja VARMBLIXT autorstwa Sabine Marcelis

Wizytówką całej kolekcji jest wykonana w technologii LED lampa wisząca złożona z zakrzywionych rurek z mlecznego szkła. Zdobi wnętrze, nawet gdy jest zgaszona. Natomiast po jej włączeniu można obserwować magiczny spektakl. 

Kształt obwarzanka, charakterystyczny dla twórczości projektantki Sabine Marcelis, pojawia się także w kolekcji VARMBLIXT dla IKEA.  Występuje w dwóch różnych postaciach. Jako szklana misa, której piękno podkreśla światło przenikające przez jej półprzezroczyste szkło oraz jaki lampa, którą można zamocować na ścianie albo postawić na stole lub półce.

Kolekcja obejmuje również inne dodatki do domu jak: dywany z wełny w słonecznych barwach, stoliki kawowe, podświetlane lustro, a także elegancki zestaw koktajlowy.  Gdy pada na nie światło, napełnione płynem szklane naczynia tworzą bajeczne refleksy i cienie. 

Limitowana kolekcja VARMBLIXT dostępna będzie w sklepach, na IKEA.pl oraz w Aplikacji Mobilnej IKEA od lutego 2023 roku do wyczerpania zapasów.

Kolekcja VARMBLIXTKolekcja VARMBLIXT fot. ikea.com

Copyright © Agora SA