IKEA ogłasza współpracę z Annie Leibovitz

Opublikowany niedawno raport "IKEA. Życie w domu 2022" stał się punktem wyjścia dla nowego projektu, w który zaangażuje się znana fotografka Annie Leibovitz.

IKEA x Annie LeibovitzIKEA x Annie Leibovitz fot. ikea.com

Z badania przeprowadzonego wśród  osób w 37 krajach wynika, że prawie połowa ludzi na świecie ma wrażenie, że obraz kreowany przez media nie odzwierciedla realiów ich życia w domu.

Ten szczególny rozdźwięk jest punktem wyjścia dla nowego, ekscytującego projektu ogłoszonego przez Grupę Ingka (franczyzobiorca IKEA). IKEA do współpracy zaprosiła znaną amerykańską fotografkę Annie Leibovitz, która na początku 2023 roku zostanie artystką rezydentką IKEA.

Artystka znana jest z umiejętności zatrzymywania w kadrze wewnętrznego życia swoich bohaterów, których przedstawia w intymnych miejscach i momentach. Siła jej prac polega na ukazywaniu rzeczywistości w niezwykle realistyczny, szczery sposób. Jej prace sięgają w głąb uniwersalnego ludzkiego doświadczenia. 

Dom zajmował zawsze ważne miejsce w mojej pracy. Od początku swojej działalności fotografuję ludzi w ich domach. To pozwala zrozumieć, kim jest dana osoba. Młodym fotografom radzę, by portretowali swoje rodziny. To jeden z najlepszych sposobów na początek. Jestem podekscytowana możliwością współpracy z IKEA w 2023 roku

– wyjaśnia Annie Leibovitz.

Podczas kadencji jako artystka rezydentka IKEA Annie Leibovitz będzie podróżować po całym świecie, fotografując ludzi w ich domach w siedmiu różnych krajach: Japonii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Włoszech, Indiach, Szwecji i Anglii. Artystka stworzy serię portretów, które ukażą prawdę o domowym życiu, tworząc potężny dokument fotograficzny inspirowany raportem.

Raport „IKEA. Życie w domu" to rewolucyjne narzędzie, które posłuży do rozwoju i dostosowywania się do stale zmieniającego się stylu życia i potrzeb w domach ludzi na całym świecie.

Copyright © Agora SA