Metamorfoza Hotelu Sobieski. Czy nielubiane pastele znikną z elewacji?

redakcja Cztery Kąty, W materiale zamieszczono linki i grafiki reklamowe
03.02.2023 15:51
W sieci pojawiło się ostatnio sporo informacji na temat zmiany wyglądu słynnego budynku. Pastelowa elewacja budynku od początku wzbudzała wiele kontrowersji. Czy zatem wkrótce będziemy mogli podziwiać gmach w całkiem nowym wydaniu?

Hotel Sobieski i jego kontrowersyjna elewacja

Radisson Blu Sobieski Hotel to czterogwiazdkowy hotel znajdujący się przy Placu Zawiszy w Warszawie. Budynek zaprojektowany przez Wolfganga Triessinga i Macieja Nowickiego oddano do użytku w 1992. Gmach z kopułą nawiązuje formą do narożnej kamienicy z przełomu XIX i XX wieku.

Hotel Sobieski wyróżnia się oryginalną architekturą i dość odważnym, a nawet kontrowersyjnym doborem kolorów na elewacji - zdobią go między innymi: róż, turkus, pastelowy żółty i błękit. Budynek otrzymał nawet tytuł „Koszmar sześciolecia 1989–1995" w plebiscycie publiczności.

Nasz piękny i jakże kolorowy hotel!

- możemy przeczytać na instagramie @radissonblusobieski

Nie wszyscy jednak podzielają zachwyty nad kolorystyką miejsca. W sieci można przeczytać mnóstwo niepochlebnych opinii:

Budynek do uratowania, ma całkiem fajną bryłę. Ale ta pstrokata elewacja w kolorze różowych majtek to najgorszy z możliwych wyborów.
Zawsze mnie szokował gust osób decyzyjnych odnośnie takich obiektów lub po prostu budynków mieszkalnych. 

Nowa elewacja Hotelu Sobieski?

Niektórzy marzą o tym, by elewację Sobieskiego przemalować na bardziej stonowany odcień. W sieci pojawiły się ostatnio pogłoski dotyczące tego, że hotel ma być przemalowany. Na facebookowym profilu Ochocianie Sąsiedzi pojawiły się wizualizacje budynku, który zamiast kolorowej fasady ma białe ściany i wygląda zupełnie inaczej. Pod postem wywiązała się burzliwa dyskusja. 

Czy Hotel Sobieski rzeczywiście zmieni wkrótce kolor elewacji? Odpowiedź na razie nie jest znana. Póki co, pozostaje nam się uzbroić w cierpliwość.