Gyuhan Lee przerabia torby McDonald's na lampy!

Artysta Gyuhan Lee zaprezentował swój najnowszy projekt, w duchu idei recyklingu. Koreańczyk wykorzystał papierowe torby McDonald's do stworzenia kloszy do lamp.

Jak to się zaczęło...

Upcykling to obecnie jeden z przewodnich trendów w branży projektowej. W tym duchu tworzy Gyuhan Lee. Koreański projektant  znany jest ze swoich rzeźb i projektów tworzonych z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku pochodzących z recyklingu. Historia powstania tych wyjątkowych i oryginalnych lamp pokazuje, że inspirację możemy czerpać dosłownie wszędzie! 

Koreański projektant Gyuhan Lee będąc w podróży, zatrzymał się na chwilę na międzynarodowym lotnisku. Podczas oczekiwania na lot, jego uwagę przykuła sieć McDonald' s, a dokładniej nie jedzenie, a papierowe torby! Ich charakterystyczny napis „M" wydrukowany na brązowym kartonie zainspirowały artystę do stworzenia prawdziwego dzieła! Gyuhan Lee zabrał do domu kilka toreb, które następnie przerobił na niebanalne lampy.

Artysta Gyuhan Lee tworzy lampy z toreb McDonald's

Powstałe z recyklingu lampy o prostej konstrukcji przywodzą na myśl azjatyckie lampiony z papieru ryżowego. Są przy tym lekkie, a dzięki papierowemu materiałowi, rozpościerające się światło żarówki wpada w ciepłe, relaksujące tony. Logo sieci fast food tworzy powtarzający się wzór na lampach. Podstawa wykonana jest z cienkich kawałków stali. 

Artysta chce pokazać widoczną interakcję między działalnością wytwórczą a sztuką rzemieślniczą. Lee udowadnia, że nawet takie produkty jak jednorazowe opakowania, mogą być warte więcej, niż myślimy. Rzeźby Lee przypominają o znaczeniu ponownego wykorzystania i upcyklingu.

Czy lampy z papierowych toreb McDonald's trafią wkrótce do sprzedaży? Gyuhan Lee nie poinformował jeszcze swoich widzów, czy będzie można je kupić.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.