Gratka dla fanów sztuki. Galeria Zachęta bezpłatnie udostępnia plakaty swoich wystaw

redakcja Cztery Kąty, W materiale zamieszczono linki i grafiki reklamowe
09.02.2023 15:43
Zachęta to jedna z najważniejszych galerii sztuki w Polsce. Teraz za darmo udostępnia kultowe plakaty!

Galeria Zachęta udostępnia plakaty 

Historia Zachęty sięga 1860 roku, kiedy w Królestwie Polskim powstało Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych. Miejsce to było świadkiem wielu wydarzeń historycznych i  kulturowych. To tu odbywały się najważniejsze wystawy i spotkania wielkich postaci i artystów.

Narodowa Galeria Sztuki swoim działaniem udowadnia, że nie zatrzymała się w miejscu i wciąż dopasowuje się do potrzeb współczesnego świata. Galeria bezpłatnie udostępnia plakaty swoich wystaw. Najstarszy z nich, bazujący na charakterystycznej dla późnego socrealizmu typografii, pochodzi z 1950 roku. Prace mogą zostać pobrane bezpośrednio ze strony internetowej galerii. Wybór jest olbrzymi, podobnie jak i zakres tematyczny i stylistyczny udostępnionych prac. W kolekcji znaleźć można również mnóstwo perełek sprzed dekad.

PlakatyPlakaty fot. Zachęta

W jaki sposób pobrać plakat z Zachęty?

Plakaty są do pobrania w formie elektronicznej z oficjalnej strony galerii. Trzeba wejść do zakładki "Mediateka i Publikacje". Następnie w menu "Rodzaj" wybieramy plakaty i już możemy przeglądać ogromną kolekcję grafik. Każdy z afiszów udostępniono w wysokiej jakości na zasadzie wolnej licencji. Można go bezpłatnie pobrać, wydrukować i oprawić w ramę.

W ten prosty sposób każdy może stworzyć w swoim domu prywatną galerię plakatu!