Nordyckie saunowanie i wellness! Nowa kolekcja w IKEA dostępna już od marca!

redakcja Cztery Kąty, W materiale zamieszczono linki i grafiki reklamowe
21.02.2023 11:00
Natura Północy, saunowanie i wellness - to główne inspiracje nowej kolekcji stworzonej przez IKEA i Marimekko! Wspólna kolekcja BASTUA trafi do sprzedaży już w marcu!

Nowa kolekcja w IKEA inspirowana jest miłością do saunowaniaNowa kolekcja w IKEA inspirowana jest miłością do saunowania Fot. IKEA

Nowa kolekcja BASTUA to seria składająca się z 26 produktów, w tym z mebli, tekstyliów i szklanych naczyń, które ozdobione są charakterystycznymi dla marki Marimekko żywymi printami. 

Marimekko to fińska firma, która od lat 50 produkuje odzież i artykuły gospodarstwa domowego. Jej nazwa oznacza dosłownie "sukienka Marii", a wzornictwo stosowane przez firmę jest już znakiem charakterystycznym, które uznaje się za przykład fińskiego wzornictwa przemysłowego. 

 

BASTUA (od szwedzkiego „bastu" czyli „sauna") to inspirowana naturą i fińską tradycją saunowania nowa limitowana linia produktów, która nawiązuje do czerpania przyjemności z rytuałów pielęgnacyjnych. Projektantom udało się połączyć doświadczenie IKEA w urządzaniu wnętrz i kultowe wzory Marimekko. Projektanci starali się uchwycić niekończące się lato i piękno nordyckiej przyrody. 

Współpraca z marką Marimekko była dla nas naturalnym wyborem, ponieważ, podobnie jak IKEA, w swoich projektach zachęca do cieszenia się chwilą i czerpania z życia jak najwięcej przyjemności. Tworząc te projekty skupiliśmy się przede wszystkim na dobrym samopoczuciu. Cała kolekcja stara się uchwycić w?meblach i?akcesoriach dla domu niekończące się lato oraz proste i estetyczne piękno nordyckiej natury – mówi Henrik Most, Creative Leader w IKEA.

Żyj pełnią życia! Nowa kolekcja w IKEAŻyj pełnią życia! Nowa kolekcja w IKEA Fot. IKEA

Nowa kolekcja to 26 projektów, w tym mebli, naczyń i tekstyliów. Część produktów jak szlafroki, ręczniki czy wiaderka to przedmioty, które od razu kojarzą nam się z saunowaniem. Pozostałe produkty z linii BASTUA to sprzyjające odpoczynkowi i relaksowi wzorzyste poduszki lub zapachowe świece, które wypełnią nasz dom aromatami bzu, rabarbaru i słodkiej wanilii. 

Więcej o: