Wystawa "Rozkwit/ Flowering". Kobiece obrazy Kasi Domańskiej

Malarstwo Kasi Domańskiej to celebracja kobiecości, piękna i życia w zgodzie z naturą. Wystawę jej niezwykłych prac będzie można obejrzeć już od 3 marca w Galerii i Domu Aukcyjnym ToTuart w Warszawie.

'Rozkwit/Flowering''Rozkwit/Flowering' fot. Wystawa obrazów Kasi Domańskiej

"Rozkwit / Flowering" - wystawa niezwykłych obrazów Kasi Domańskiej 

Malarstwo Kasi Domańskiej to celebracja kobiecości. Owa kobiecość wyrażona jest nie tylko dosłownie, ale również symbolicznie przez delikatność i piękno kwiatów. Zalane słońcem wielkoformatowe płótna wypełniają gigantyczne, efektowne kwiaty o intensywnych kolorach, które odgrywają pierwszoplanową rolę. Stanowią one swoiste preludium dla drugiego planu, na którym postacie subtelnych kobiet czerpią przyjemność z przebywania na łonie natury. Tło tworzą pejzaże łączące jednolite błękitne niebo, jasny piasek i niejednokrotnie wąski pas lądu na horyzoncie. Nie sposób nie wspomnieć o kolorystyce - bardzo żywej, a jednocześnie kobiecej i subtelnej. 

Tytuł wystawy i tytuły kolejnych obrazów nawiązują do nieustająco zmieniających się cykli życia i zataczających krąg naturalnych procesów zachodzących w świecie. Po okresach siania, wzrostu, nadchodzi okres rozkwitu, a następnie okresy stabilizacji, dojrzałości, wycofania i zamierania, aby następnie zatoczyć koło i – po kolejnych cyklach – ponownie się odrodzić. Stanowi to niejako nawiązanie do obecnej sytuacji na świecie i daje nadzieję, a nawet pewność na odnowę. Chociaż sztuka może być „marzeniem na jawie", jest także sposobem na inspirowanie rzeczywistych działań i zmian.

'Rozkwit/Flowering''Rozkwit/Flowering' fot. pl.kasiadomanska.com

'Rozkwit/Flowering''Rozkwit/Flowering' fot. pl.kasiadomanska.com

Afirmacja piękna i kobiecości

Artystka całą sobą afirmuje codzienność w zgodzie z kobiecym „ja" i otaczającą ją przyrodą, w której upatruje klimatu sprzyjającego ożywieniu i odrodzeniu. Feeria kolorów oraz światło przekształca jej obrazy w formy pulsujące życiodajną energią. Rezultatem są prace, które stanowią potężne narzędzia do zmiany sposobu, w jaki postrzegamy i angażujemy się w otaczający nas świat. Obrazy Kasi Domańskiej cieszą nasze oczy życiodajnym słońcem i utrwalonym na płótnie nieprzemijającym pięknem, które inspiruje.

Kasia Domańska to malarka urodzona w Warszawie w 1972, gdzie obecnie mieszka i tworzy. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa oraz Rzeźby, uzyskując dyplom w 1995 r. Obrazy artystki wystawiane były na świecie, m.in. w Nowym Jorku, Londynie, na biennale we Florencji, podczas międzynarodowych targów sztuki Art Basel w Bazylei, Art Miami, Art Palm Beach. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Wystawę „Kasia Domanska. Flowering/Rozkwit" można oglądać w Galerii i Domu Aukcyjnym ToTuart w Warszawie (Centrum Praskie Koneser, Plac Konesera 10A) od 3 do 18 marca 2023.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.