Biodegradowalne sandały rozkładają się i użyźniają glebę. Ekologiczny projekt BioCir Slides

Materiał tworzony przez Balenę, jest rozkładany na użyteczny kompost, wspierając tworzenie znacznych ilości organicznego kompostu, który może być wykorzystywany w rolnictwie. Nie pozostawiając za sobą żadnych szkodliwych odpadów ani chemikaliów. Taki materiał wykorzystany do produkcji sandałów jest ważnym krokiem w świecie mody.
 

Balena stara się działać aktywnie na rzecz gospodarki cyrkularnej. Zamiast więc polegać na firmach, które uważają się za producentów zrównoważonych produktów, Balena podąża własną drogą, produkując miękkie, kompostowalne sandały "BioCir Slides". Wykonane z elastycznego, biodegradowalnego tworzywa termoplastycznego, zmieszanego z przetworzonymi odpadami przemysłu modowego są prawdziwym ekologicznym hitem.

Balena wykorzystując naukę i badania, opracowała swój własny system BioCir, wykorzystujący kompostowalne i biodegradowalne materiały termoplastyczne, w tym naturalne i łatwo rozkładające się polimery biodegradowalne. Kiedy te nadające się do kompostowania sandały osiągają swój końcowy okres użytkowania, w pełni się rozkładają i wracają do ziemi, zamieniając się w drobinki, które użyźniają ziemię.

Sandały zaprojektowane w kolorach ziemi, których pierwsza limitowana edycja została wyprzedana w 2022 roku, są barwione i pachnące naturalnym cynamonem, a także trwałe, elastyczne i wygodne na tyle, że można ich używać codziennie.

Buty BioCir Slides poddają recyklingowi odpady tekstylne przemysłu modowego, firma pozyskuje część swoich materiałów z wyrzuconej, niewłaściwie przetworzonej odzieży i akcesoriów.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.