Lampki nocne do sypialni - czyli jak zbudować odpowiedni nastrój za pomocą oświetlenia

redakcja Cztery Kąty, W materiale zamieszczono linki i grafiki reklamowe
04.03.2023 15:34
Pragniesz zbudować wyjątkowy nastrój w sypialni? Zastanawiasz się czy lampki nocne są obowiązkowym wyposażeniem każdej sypialni?

Nowoczesne, surowe wnętrzeNowoczesne, surowe wnętrze Fot. Unsplash

Rola oświetlenia w sypialni bywa często bagatelizowana, w końcu tylko tam śpimy, najlepsze są więc totalne ciemności. Jednak nasza sypialnia to pomieszczenie, w którym spędzamy ponad 8 godzin dziennie, tam obserwujemy pierwsze promienie porannego słońca witając nowy dzień i tam żegnamy się z kolejnym dniem. Sypialnia to miejsce odpoczynku, relaksu, wyciszenia. Jest więc to niezwykle ważne pomieszczenie, tak więc dobór oświetlenia nie powinien być przypadkowy. 

Lampy w sypialni możemy podzielić na kilka kategorii:

  • lampy sufitowe - pełnią rolę głównego źródła światła
  • lampy stojące - mogą pełnić głównie funkcję dekoracyjną
  • lampki nocne - kreują nastrój i rozjaśniają nocny mrok
  • lampki do czytania - przydatne dla miłośników wieczornej lektury

Elegancka sypialniaElegancka sypialnia Fot. Unsplash

Lampki nocne pełnią niezwykle ważną rolę w sypialni. Najczęściej występują w parze po obu stronach łóżka. Jednak to wcale nie jest obowiązkowe, w końcu możemy zdecydować, że potrzebujemy lampki nocnej tylko po jednej stronie łóżka. 

Dwie lampki nocne ustawione po obu stronach łóżka wprowadzą do wnętrza symetrię i harmonię. Najważniejsze jednak jest by nasza lampka nocna posiadała odpowiedni klosz zasłaniający żarówkę, tak aby ta nie raziła w oczy. 

Więcej o: