Unikatowa instalacja tekstylna jako tło pokazu Dior AW23 w Paryżu

Pokaz Diora AW23 w Paryżu to wyjątkowe wydarzenie, w tym roku goście oprócz nowej kolekcji mogli również podziwiać wyjątkową, przestrzenną instalację stworzoną przez portugalską artystkę.

Instalacja VALKYRIE MISS DIORInstalacja VALKYRIE MISS DIOR Fot. Materiały ze strony Dior (dior.com)

Portugalska artystka Joana Vasconcelos przygotowała wyjątkową instalację na pokaz Diora w Paryżu. Kalejdoskopowa wykonana z tkaniny podwieszana "rzeźba" „Valkyrie Miss Dior" to epicki i niepowtarzalny przykład instalacji tekstylnej inspirowanej archiwalnymi projektami znanego domu mody. 

Dior postanowił w tym roku złożyć hołd Catherinie - Miss Dior, a wyjątkowa scenografia zaprojektowana przez Vasconcelos jest pięknym hołdem miłości do natury. 

Instalacja VALKYRIE MISS DIORInstalacja VALKYRIE MISS DIOR Fot. Materiały ze strony Dior (dior.com)

Joana Vasconcelos wyobraziła sobie monumentalną instalację w postaci pozszywanych tkanin, które górowałyby nad widzami i modelami pokazu Dior AW23. Myślała o niej jako o nieożywionej, sympatycznej istocie, która wchodziłaby w interakcję z publicznością. Jej wizja zaowocowała monumentalną rzeźbą „Valkyrie Miss Dior".

Instalacja ta to odpowiedź artystki na celebrowanie przez dom mody kalejdoskopowego obrazu kobiecości nakreślonego przez ikony, zamieszkałego przez świadomość i kreowanego przez emocjonalne ścieżki kolejnych pokoleń kobiet.

Jej owinięta tkaniną instalacja błyszczy, gdy przechadzają się po niej modelki, i lśni, gdy światła przecinają jej tekstylia. Obiekt ten niejako naśladuje kolekcje domu mody Dior. 

Przygotowanie instalacjiPrzygotowanie instalacji Fot. Materiały ze strony Dior (dior.com)

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.