Jak wyczyścić rolety dzień noc? Wypróbuj ten prosty i tani sposób!

Rolety dzień noc to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż firanki do nowoczesnych wnętrz. Warto więc wiedzieć jak odpowiednio je czyścić. Te proste sposoby pozwolą ci wyczyścić rolety dzień noc z kurzu i brudu.

W ostatnich latach rolety dzień noc stały się bardzo popularne i spotykamy je w bardzo wielu domach. Jak każde dekoracje okienne one również wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Jak więc zadbać o czystość tych popularnych ostatnio rolet?

Rolety dzień noc pozwalają na częściowe lub całkowite zasłonięcie okien, jednak tak samo jak firanki czy zasłony łapią kurz i brud, szczególnie gdy znajdują się nad grzejnikami. Już po kilku tygodniach ich materiał może zżółknąć luz zszarzeć. Podpowiadamy więc jak wyczyścić rolety. 

RoletyRolety Fot. Pixabay

Rolet dzień noc nie można prać w pralce, łatwo je uszkodzić i zamiast oszczędzić sobie pracy, zniszczymy ich materiał i konstrukcję. By zadbać o czystość rolet raz na miesiąc odkurz je używając wąskiej końcówki odkurzacza. Gdy na materiale zauważysz plany, np tłuste zabrudzenia z kuchni lub plamy po owadach, namocz te miejsca delikatnie wodą z płynem do mycia naczyń lub z płynem do prania. Nie trzyj mocno materiału, delikatnie pocieraj gąbką nasączoną płynem zabrudzone miejsca. Pozostaw je następnie do wyschnięcia. 

Skutecznym i prostym sposobem jest również wykorzystanie octu wymieszanego z wodą. Wyposaż się w gąbkę, miękką ściereczkę i patyczki kosmetyczne, a następnie delikatnie przecieraj zabrudzone miejsca. Zamoczoną w roztworze wody i octu gąbką możesz przecierać większe powierzchnie. Ściereczka i patyczki kosmetyczne pomogą za to dostać się w gorzej dostępne miejsca i wyczyścić np rolkę lub mniejsze fragmenty rolety. 

Copyright © Agora SA