Ozdoby na Wielkanoc - ręcznie robione. Przygotuj piękne dekoracje na nadchodzące święta

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, część z nas już planuje świąteczne pieczenie i gotowanie. Ale nie możemy zapominać o dekoracjach, które przywołują prawdziwie Wielkanocny klimat. Ręcznie robione dekoracje Wielkanocne będą w tym roku bardzo modne, mamy więc dla was kilka propozycji z TikToka, dzięki którym wykonacie proste i piękne ozdoby.

Ręcznie robione ozdoby na WielkanocRęcznie robione ozdoby na Wielkanoc Fot. Pixabay

Ozdoby na Wielkanoc - ręcznie robione mogą być piękną dekoracją domu i stołu w okresie Świąt Wielkanocnych. Dodatkowo to w końcu oszczędność i ekologia. Piękne ozdoby z łatwością wykonasz sama, ale możesz do pomocy zaprosić całą rodzinę. Wykonywanie wspólnych ozdób świątecznych to świetny sposób na wartościowe spędzanie wolnego czasu. 

W internecie możemy znaleźć setki pomysłów na wielkanocne dekoracje. Na naszych stołach mogą zagościć króliczki, kurczaczki i owieczki wykonywane z kartonu, waty i serwetek. 

By wykonać te dekoracje nie potrzebujesz wielkiego talentu plastycznego, wystarczy trochę czasu i dobrych chęci.

Świeczniki ze skorupek jaj

Takie świeczki wykonane w pustych skorupkach jajek będą piękną dekoracją każdego wielkanocnego stołu. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie starych kawałków prawie wypalonych świeczek. Dzięki temu zużyjesz je i ograniczysz odpady. 

Koszyczek wielkanocny

Zastanawiasz się jak udekorować prosty wiklinowy koszyczek? Wykorzystaj rośliny, świeże gałązki i kwiaty. Dzięki temu wielkanocny koszyczek będzie zachwycał.

Kolorowe pisanki

Wielokolorowe pisankiWielokolorowe pisanki Fot. Pixabay

Jajka farbowane czerwoną kapustą

Żółte pisanki barwione kurkumą

Jajko z kolorowych pomponów

Lakierowane wydmuszki

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.