Jak wyczyścić ruszt żeliwny kuchenki gazowej? Wypróbuj ten prosty trik - zero skrobania!

Brudna kuchenka skutecznie może nas zniechęcić do gotowania. W końcu nikt nie lubi przygotowywać posiłku w brudnej kuchni. Jednak czyszczenie przypalonych rusztów kuchenki gazowej może być nie lada wyzwaniem. Ten prosty trik pomoże zrobić to bez skrobania i szorowania. Świetny sposób na czystą kuchenkę.

Jak zadbać o czysty ruszt kuchenki gazowej?Jak zadbać o czysty ruszt kuchenki gazowej? Fot. Pixabay

Jak wyczyścić brudną kuchenkę? Wiele z nas zniechęca już sama myśl o szorowaniu i skrobaniu przypaleń. Jednak dzięki temu prostemu domowemu trikowi wyczyścić ruszt bez wysiłku. Wystarczy jedynie odrobina cierpliwości i produkty, które znajdziesz w każdej kuchni!

Aby wyczyścić przypalony ruszt kuchenki gazowej pozwól mu najpierw ostygnąć, nie zabieraj się za czyszczenie zaraz po skończonym gotowaniu. Zdejmij palniki i umieść je w dużej misce, wannie lub zlewie, razem ze ściągniętym rusztem. 

Wszystkie elementy zalej wodą i dodaj mydło. Możesz również wsypać kilka łyżek sody oczyszczonej i kwasek cytrynowy. Odczekaj minimum 20 minut i delikatnie przetrzyj wszystkie elementy, z których zacznie schodzić cały rozmoczony brud. 

Domowe sposoby sprawdzą się nawet na zaschnięty brudDomowe sposoby sprawdzą się nawet na zaschnięty brud Fot. Pixabay

Gdy wyczyścisz już ruszt zabierz się również za kuchenkę. Najlepiej spryskać ją detergentem do usuwania tłuszczu, a następnie przykryć dokładnie folią spożywczą! Ten trik naprawdę działa! Kuchenkę przykrytą dokładnie folią pozostaw tak na około godzinę. Po upływie godziny wszystkie zaschnięte zabrudzenia się rozpłyną i z łatwością wyczyścisz kuchenkę tylko przy użyciu ręczników papierowych. 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.