Jak usunąć mech z trawnika? Wypróbuj ten sposób, a trawnika będą zazdrościć ci wszyscy!

Mech na trawniku to powszechny problem, który może być szczególnie zauważalny po zimie. Jak więc usunąć mech z trawnika, by cieszyć się ogrodem, który zachwyci wszystkich?

Jak zadbać o trawnik po zimie?Jak zadbać o trawnik po zimie? Fot. Unsplash

Mech na trawniku to powszechny problem, który staje się szczególnie uciążliwy po zimie. Wraz z nadchodzącą wiosną warto zadbać o trawnik przed domem. 

Obecność mchu na trawniku może wynikać z nieprawidłowej pielęgnacji lub z niskiej jakości gleby. Oto kilka sposobów, jak usunąć mech z trawnika:

Spulchnij ziemię - jeśli na twoim trawniku pojawia się mech, może to oznaczać, że gleba jest zbyt zbita i źle wentylowana. Najlepszym rozwiązaniem będzie spulchnienie gleby. Jak to zrobić? Najprościej i najszybciej zadbacie o odpowiednie spulchnienie używając wertykulatora lub widełek ogrodowych.

Zadbany trawnikZadbany trawnik Fot. Unsplash

Nawożenie - w przypadku, gdy mech rośnie na trawniku, który jest słabo odżywiony, warto go regularnie nawozić. Dzięki temu trawnik będzie miał mocniejsze korzenie i będzie mniej podatny na rozwój mchu, a także innych chorób i szkodników. 

Wycinanie - można ręcznie usuwać mech z trawnika, korzystając z nożyczek ogrodowych lub specjalnego narzędzia do usuwania mchu. Jednak pamiętaj, że takie wycinanie musi być wykonywane regularnie, ponieważ mech rośnie bardzo szybko.

Aeracja trawnika, czyli wprowadzanie do gleby otworów, może pomóc w usunięciu mchu. Dzięki temu więcej powietrza i wody dociera do korzeni trawy, co zwiększa jej odporność na choroby i mchy.

Preparaty do zwalczania mchu - w sklepach ogrodniczych dostępne są specjalne preparaty do zwalczania mchu. Warto spytać o pomoc konsultanta i wybrać preparat, który będzie odpowiedni dla naszego trawnika. 

Pamiętaj, że usuwanie mchu z trawnika wymaga cierpliwości i regularnej pielęgnacji

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.