Dekoracje wiosenne do salonu. Proste i ciekawe pomysły na odświeżenie wnętrza

Za oknem stopniowo wszystko budzi się do życia, codzienne spacery mogą być okazją do szukania pierwszych oznak wiosny. Warto też wprowadzić wiosnę do wnętrza. Oto kilka pomysłów na ciekawe, wiosenne dekoracje do salonu:

Wiosenne dekoracjeWiosenne dekoracje Fot. Unsplash

W naszych wiosennych wnętrzach świetnie sprawdzą się świeże kwiaty i rośliny, a także gałązki ze świeżymi pąkami. 

Wiosną przyroda budzi się do życia, więc warto wprowadzić do swojego wnętrza trochę zieleni. Na przykład, można postawić w salonie kwiaty w wazonie lub na stole, a także postawić kilka roślin doniczkowych na parapecie lub półce.

Dodaj dodatki, które wszyscy kojarzymy z wiosną - poza roślinami warto postawić również na wiosenne motywy. Możesz zawiesić na ścianie plakat z kwiatami, postawić na półce figurkę zająca lub koszyk z pisankami.

Wybieraj pastelowe kolory - jaśniejsze i delikatniejsze odcienie kolorów pomogą stworzyć wiosenny klimat w pomieszczeniu. Możesz postawić na pastelowe poduszki, zasłony, dekoracje na ścianę, a nawet meble.

Świetnym i tanim sposobem na odświeżenie wnętrza jest wymiana zimowych poduszek i narzut na jaśniejsze, wiosenne wersje.

Wiosenne dekoracjeWiosenne dekoracje Fot. Unsplash

Postaw na wiosenne dekoracje na ścianę - możesz zawiesić na ścianie plakaty lub obrazy z motywem wiosennym, na przykład z kwiatami lub krajobrazami pełnymi zieleni. Możesz też zdecydować się na dekoracje DIY, takie jak kwiatowe girlandy czy wiosenne malowanki.

Nic tak nie kreuje nastroju jak odpowiednie oświetlenie. W tym przypadku świetnie sprawdzą się wszelkie lampiony i świeczniki - wieczorami pomogą wprowadzić do salonu romantyczny nastrój. Wiosną warto wybrać modele o jasnych kolorach lub ozdobione motywami kwiatowymi.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.