For the love of art. Artystyczna kolekcja ozdób do wnętrz w HM HOME

W H&M HOME dostępna jest nowa kolekcja unikalnych ozdób do wnętrz, która powstała we współpracy z dwiema znakomitymi artystkami.

For tle love of artFor tle love of art fot. H&M HOME

Artystki we współpracy z H&M HOME

Przed nami odsłona projektu For the Love of Art, która powstałą  z udziałem południowoafrykańskiej artystki Lulamy Wolf oraz amerykańskiej artystki, poetki i pisarki Amber Vittorii.

Vittoria x H&M HOME

Słynna malarka i poetka Amber Vittoria tworzy w swoim nowojorskim studio barwne grafiki w kolorach tęczy i optymistyczną poezję. W pełni korzysta z możliwości, jakie daje konsystencja tuszu oraz farby, i rozprowadza je na papierze za pomocą specjalnej gąbki malarskiej.

Obrazy, które pojawią się w tej kolekcji, są hołdem dla ludzkiej kruchości i niedoskonałości. To kilka moich ulubionych dzieł z ubiegłego roku, w których farba prowadziła mnie bardziej niż ja ją

- mówi Amber Vittoria.

Vittoria x H&M HOMEVittoria x H&M HOME fot. H&M HOME

Lulama Wolf x H&M HOME

Lulama Wolf z RPA spogląda na przedkolonialną Afrykę współczesnymi oczami. Korzystając z technik takich jak rozcieranie i głęboka pigmentacja, tworzy abstrakcyjne dzieła zainspirowane tradycyjną architekturą swojej ojczyzny.

Malować zaczęłam już jako dziecko i od razu zrozumiałam, że pragnę tworzyć. Pomysły na obrazy wynikają z pytań, na które nie znalazłam w życiu odpowiedzi – tworząc sztukę, mogę dowiedzieć się więcej o sobie i swoim dziedzictwie

- mówi Lulama. 

Lulama Wolf x H&M HOMELulama Wolf x H&M HOME fot. H&M HOME

Unikalna kolekcja For the Love of Art

Kolekcja For the Love of Art pojawiła się już w sprzedaży w wybranych sklepach stacjonarnych i na stronie internetowej. Znalazły się w niej naczynia, m.in. wzorzyste talerze, ręcznie malowane półmiski, ozdobne poszewki na poduszki, koce oraz dywany. Wszystko w ciekawych, wpadających w oko printach i elektryzujących połączeniach kolorystycznych.

Kreaywna Amber Vittoria chce pokazać artystyczną wizję kobiecości. W swojej sztuce wykorzystuje abstrakcyjne formy, paletę energetycznych kolor i radosne słowa. Sztuka Lulamy Wolf wywodzi się ze skrzyżowania neoekspresjonizmu i współczesnej sztuki afrykańskiej. Wykorzystuje techniki zeskrobania i głębokiego pigmentu. Prace Lulamy dla H&M HOME utrzymane są w naturalnych barwach i doskonale odzwierciedlają jej projektową wizję. 

Domy wypełnione sztuką tworzą przestrzeń do radości, miłości i relaksu

– podkreśla Amber Vittoria.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.