Jakie rośliny ozdobne do ogrodu wybrać? Oto najpiękniejsze kwiaty ogrodowe!

Wśród wielu pięknych roślin ogrodowych, można znaleźć takie, które w sposób szczególny zachwycają swą urodą - barwą kwiatów, fakturą liści czy ciekawym pokrojem. Oto one!

Najpiękniejsze kwiaty ogrodowe: azalia, hortensja, piwonia

Wśród najpiękniejszych roślin do ogrodu znalazły się odmiany uprawiane w polskich ogrodach od dawna. Jeden z najpopularniejszych krzewów ozdobnych to azalia (Rhododendron), często spotykana w ogrodach o dużym nasłonecznieniu.

Rozłożyste, kuliste kwiatostany wyróżniają inny popularny krzew – hortensję ogrodową (Hydrangea macrophylla). W sprzedaży można znaleźć odmiany w wielu pięknych kolorach – od bieli, przez różne odcienie różu, błękitu i fioletu, po czerwień.

Duże, pełne kwiaty o intensywnym zapachu ma też piwonia (Paeonia lactiflora). Piwonia to długowieczny, kwitnący krzew przepadający za słońcem. Krzewi się bujnie, a jej kolorowe kwiaty roztaczają odurzający zapach.

Najpiękniejsze kwiaty ogrodowe: piwonieNajpiękniejsze kwiaty ogrodowe: piwonie fot. pexels

Rośliny ozdobne do ogrodu: róża, królowa kwiatów

Róże (Rosa) to jedne z najpopularniejszych kwitnących krzewów ogrodowych – mają piękne kwiaty, długo kwitną i  doskonale nadają się do dużych i małych ogrodów. O ich olbrzymiej popularności świadczy m.in. fakt, że powstało już ponad 4000 ozdobnych odmian róż. Dodatkowym atutem róży tej odmiany jest jej silny zapach, który może roznosić się w letnie wieczory w naszym ogrodzie. Pięknie płatki kwiatów warto wykorzystać na przetwory.

Róża, królowa kwiatówRóża, królowa kwiatów fot. pexels

Rośliny ozdobne do ogrodu: magnolia, perełka wiosennego ogrodu

Magnolia (Heaven Scent) jest najpopularniejszym i najbardziej urokliwym rodzajem roślin ozdobnych, cenionym na całym świecie. Jej kwiaty urzekają pięknem i uwodzą zapachem. Aromat magnolii jest zapachem relaksacyjnym i jest uważany za silny afrodyzjak. Magnolia to niewielkie drzewo dorastające do 5 metrów wysokości o wyprostowanym pokroju. Ma ciemnozielone liście i różowe, kielichowate kwiaty, które w pełni kwitnienia szeroko się otwierają. Doskonale sprawdzi się sadzona pojedynczo, w osłoniętym i ciepłym stanowisku, jako reprezentacyjny akcent w ogrodzie.

Magnolia, perełka wiosennego ogroduMagnolia, perełka wiosennego ogrodu fot. pexels

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.