Jak wyczyścić pralkę? Ten trik za kilka groszy sprawi, że będzie jak nowa!

redakcja Cztery Kąty, W materiale zamieszczono linki i grafiki reklamowe
29.03.2023 16:00
Pralki są stale narażone na działanie chemikaliów i wody używanej do prania ubrań. Nic dziwnego, że po pewnym czasie zaczyna się na nim pojawiać kamień, pleśń i inne zabrudzenia. Jak się okazuje, nie trzeba kupować specjalistycznych środków by wyczyścić pralkę, bo sprawdzą się te, których większość z nas używa w domu.

Bęben pralkiBęben pralki Fot. Unsplash

Chociaż niektórzy myślą, że pralka służy do prania i nie wymaga czyszczenia, są w błędzie. Pralkę też trzeba czyścić, jeśli nie chcemy, żeby się zabrudziła i zostawiła nieestetyczne ślady na naszych ubraniach. Jak się okazuje, nie trzeba kupować specjalistycznych środków czystości, bo sprawdzą się te, których większość z nas używa w domu.

Pralki są stale narażone na działanie chemikaliów i wody używanej do prania ubrań. Nic dziwnego, że po pewnym czasie zaczyna się na nim pojawiać kamień, pleśń i inne zabrudzenia. Zanieczyszczenia te mogą po pewnym czasie powodować wydzielanie z pralki nieprzyjemnego zapachu.

Warto odpowiednio dbać o czystość pralkiWarto odpowiednio dbać o czystość pralki Fot. Unsplash

Czyszczenie pralki łatwo możesz wykonać za pomocą produktów, które pewnie znajdziesz w swoich szafkach kuchennych. Oczywiście mówimy o jedynym niezawodnym przy sprzątaniu - occie! Wystarczy, że do przegródki na proszek wlejesz szklankę octu i włączysz pustą pralkę na 90 stopni Celsjusza. Ocet usuwa bakterie i kamień.

Drzwi pralki lub gumowe uszczelki można również przetrzeć ściereczką zwilżoną octem. W ten sam sposób pralkę można czyścić sodą oczyszczoną. Wsyp 3/4 szklanki sody do komory na proszek i włącz pranie w temperaturze 90 stopni Celsjusza.

By wyczyścić brudną pralkę, która wydziela nieprzyjemny zapach warto wypróbować również kwasek cytrynowy. Wystarczy wlać pół szklanki kwasku cytrynowego do dozownika płynu i włączyć program najlepiej na 90 stopni Celsjusza.