Pierwsza wystawa obrazów namalowanych przez Sharon Stone

redakcja Cztery Kąty, W materiale zamieszczono linki i grafiki reklamowe
30.03.2023 16:04
W czasie pandemii aktorka Sharon Stone rzuciła się w wir malarstwa, które kochała od zawsze. Jej kolekcję "Shedding" można podziwiać w jednej z galerii w Los Angeles.

Wystawa obrazów Sharon StoneWystawa obrazów Sharon Stone fot. Filmdigitals

Sharon Stone maluje obrazy

Sztuka od dawna jest częścią jej życia. Jako dziecko pobierała lekcje malarstwa od swojej ciotki Vonne, która studiowała malarstwo i literaturę. Później Stone studiowała również te same przedmioty na Uniwersytecie Edinboro w Pensylwanii.  Ale kiedy jej kariera aktorska nabrała rozpędu, przestała mieć  czas na malowanie.

Kiedy rozpoczęła się pandemia, Stone utknęła w domu, jak wszyscy inni. Poczuła też, że Hollywood, które kiedyś było niemal jej całym światem, teraz ją porzuciło.

Straciłam rodzinę – moją filmową rodzinę – straciłam swoją osobistą rodzinę, wielu członków mojej rodziny zmarło. Mój brat miał atak serca, a jego 11-miesięczny synek zmarł w wyniku śmierci łóżeczkowej. Zmarła moja matka chrzestna i umarła moja babcia

- mówi aktorka. 

Wtedy postanowiła wrócić do malarstwa. Początkowo malowała w swojej sypialni, ale potem urządziła w swoim domu pracownię i teraz maluje w każdej wolnej chwili. 

 Kupiłam prawdziwe pędzle i zaczęłam odzyskiwać kontrolę nad ruchami pędzla. Malowałam i malowałam, i malowałam, i odnalazłam siebie. Odbudowałam swoje serce. Odnalazłam swoje centrum

- mówi Sharon.

Sharon Stone, The Mangroves, 2023Sharon Stone, The Mangroves, 2023 allouchegallery.com

Sharon Stone, The River, 2022Sharon Stone, The River, 2022 fot. allouchegallery.com

Wystawa obrazów namalowanych przez Sharon Stone

"Shedding" jest pierwszą indywidualną wystawą słynnej aktorki w Allouche Gallery w Los Angeles. Obrazy Sharon zajmują trzy pomieszczenia galerii. Prace gwiazdy to przeważnie abstrakcje i medytacyjne pejzaże. Podczas oglądania jej prac, w nie jednej osobie pojawi się uczucie nostalgii. Dzieła te przenoszą widza do miejsc z jednej strony znanych, z drugiej jednak wyglądających jak ze świata marzeń. 

Gwiazda przyznaje, że przez długi czas ludzie mówili jej, żeby pozostawała wierna swojemu powołaniu, aktorstwu. Sharon Stone ma jednak inne zdanie i odważnie odpowiada: 

Skąd wiecie, że malowanie nie jest moim prawdziwym powołaniem?