Dekoracja wielkanocnego stołu

Wielkanoc to czas odpoczynku z rodziną przy stole pełnym pyszności. Jak zaaranżować miejsce, które stworzy piękną oprawę dla świątecznych potraw?

Dekoracja wielkanocnego stołuDekoracja wielkanocnego stołu fot. shutterstock

Jak udekorować stół wielkanocny?

Podstawą stylizacji jest oczywiście stół, przy którym każdy członek naszej rodziny znajdzie dla siebie miejsce. Na stół wielkanocny połóżmy obrus, najlepiej biały, który jest uniwersalnym rozwiązaniem i wspaniałą bazą do dalszych dekoracji. Wiosenne kolory warto przemycić w dodatkach takich jak: serwetki, podkładki, świeczniki czy wazony. W tym roku bardzo modnym trendem w urządzaniu wnętrz jest wabi-sabi. Świetnym pomysłem będzie dodanie akcentów stylistycznych na naszym stole. Ceramika - niedoskonała, wyglądająca jak ręcznie robiona pomoże nam stworzyć modny i piękny świąteczny stół. Świąteczny nastrój zawsze podkreślają świece. Dopełnieniem dekoracji świątecznego stołu będzie także wazon ze świeżymi kwiatami, roślinnymi gałązkami czy bukszpanem. 

Na świątecznym stole może pojawić się więcej różnych ozdoby wielkanocnych. Warto postawić na ekologiczne pomysły i zrobić proste dekoracje samodzielnie przy użyciu sianka, trawy, roślin i pisanek w szklanych wazonach czy słoikach. Zaprośmy nasze dzieci do wspólnej zabawy i dajmy się ponieść wyobraźni! Taka dekoracja sprawi, że nasz stół będzie piękny i jedyny w swoich rodzaju.

A tu garść inspiracji:

Podejrzyjmy, jakie aranżacje wielkanocnego stołu proponuje popularna sieciówka IKEA:

Wielkanocny stółWielkanocny stół fot. IKEA

Wielkanocny stółWielkanocny stół fot. IKEA

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.