Ozdoby wielkanocne na okno. 7 inspirujących pomysłów

Pięknie udekorowane okno wprowadza do domu świąteczną atmosferę i przypomina, że zaczęła się wiosna. Oto pomysły na najpiękniejsze ozdoby.

1. Żywe kwiaty

Nic piękniej nie zdobi okna niż kwiaty! Warto wykorzystać te typowo wiosenne - tulipany, żonkile czy narcyzy. Cięte lub doniczkowe – wszystkie sprawią, że twoje okno pięknie zakwitnie. Możesz ustawić je na parapecie w wazonie albo dekoracyjnym koszu. Wybieraj żywe rośliny, a w twoim domu momentalnie zapanuje wiosna. 

KwiatyKwiaty fot. shutterstock

2. Zielone akcenty na parapecie

Parapet to doskonałe miejsce na wysianie młodego zboża czy rzeżuchy. Zielonych akcentów nie może zabraknąć podczas dekoracji okna.

Zielone akcentyZielone akcenty fot. shutterstock

3. Figurki wielkanocne

Słodkie zajączki, baranki, szklane jajka... może są odrobię kiczowate, ale przecież właśnie w tym tkwi cały ich urok. Na parapecie świetnie zaprezentuje się urocza kolekcja wielkanocnych figurek. Obowiązkowo w towarzystwie wiosennych gałązek!

Figurki wielkanocneFigurki wielkanocne fot. shutterstock

4. Świeczki w wielkanocnych kształtach

Świeczki zapalone po zmroku sprawią, że w całym pomieszczeniu zrobi się ciepło i przytulnie.  Oryginalne ozdoby wielkanocne na okno to również świece w kształcie jajek czy zajączków. Spowodują, że w pomieszczeniu zapanuje niesamowity klimat świąt. 

Świeczki w wielkanocnych kształtachŚwieczki w wielkanocnych kształtach fot. shutterstock

5. Stroiki świąteczne

Stroik wielkanocny w prosty sposób możesz zrobić sam. Z witek, bazi, kolorowych kwiatów, w formie gniazdka, czy roślinnych kompozycji. 

Stroiki wielkanocneStroiki wielkanocne fot. shutterstock

Stroiki wielkanocneStroiki wielkanocne fot. shutterstock

6. Wieńce wielkanocne

Gotowe wieńce w świątecznym klimacie kupisz w kwiaciarni. Wiosenny wianek możesz, przy odrobinie manualnych umiejętności, zrobić samemu np. z drucianego wieszaka, świeżych gałązek bukszpanu i sznurka. Teraz wystarczy ozdobić wianek według własnej fantazji – przydadzą się wstążeczki, bazie, no i oczywiście żywe kwiaty oraz gałązki roślin. 

Wieńce wielkanocneWieńce wielkanocne fot. shutterstock

7. Girlandy

Różnego rodzaju girlandy to pomysłowa dekoracja okna. Mogą to być wielkanocne motywy powieszone na tasiemkach czy jutowych sznurkach albo zielone kaskady roślinne.

GirlandyGirlandy fot. shutterstock

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.