IKEA przygotowała na 80. rocznicę istnienia wyjątkową kolekcję

W tym roku IKEA obchodzi 80. rocznicę powstania marki. By uczcić ten wyjątkowy jubileusz, szwedzka sieć przygotowała specjalną kolekcję Nytillverkad, w której zaprezentuje swoje ikoniczne projekty w nowoczesnej odsłonie.

NytillverkadNytillverkad fot. IKEA

80. rocznica istnienia IKEA

Sieć niezwykle popularnych sklepów świętuje swoje 80. urodziny nawiązując do przeszłości. Meble w stylu vintage stają się w ostatnich latach coraz bardziej popularne, ponieważ ludzie poszukują unikalnych i ponadczasowych elementów, które dodadzą charakteru i stylu swoim domom. Aby sprostać temu zapotrzebowaniu, IKEA wprowadza kolekcję Nytillverkad, będącą hołdem dla kultowych projektów z przeszłości.

W IKEA przeszłość, teraźniejszość i przyszłość są ze sobą połączone. W ciągu ostatnich 80 lat zaprojektowaliśmy wiele funkcjonalnych i pięknych produktów wyposażenia domu. Z Nytillverkad łączymy przeszłość z przyszłością. Wprowadzimy na rynek serię starannie wyselekcjonowanych produktów z naszego archiwum projektowego, zaktualizowanych tak, aby pasowały do aktualnych czasów i cieszyły kolejne pokolenia. Jesteśmy dumni, że możemy przywrócić te ponadczasowe projekty, które od lat cieszą się uznaniem klientów

- mówi Fredrika Inger, dyrektor zarządzająca IKEA.

Nytillverkad. Kolorowa i pełna sentymentu kolekcja

Kolekcja Nytillverkad obejmuje ikoniczne meble, tekstylia i akcesoria w świeżym, odważnym i radosnym wydaniu, dostosowane do dzisiejszych potrzeb. Kolekcja pozostaje wierna oryginalnym projektom, ale odkrywa je na nowo poprzez radosne i modne odcienie oraz nowoczesne materiały.  Efektem są produkty piękne, funkcjonalne i ponadczasowe. 

Ta kolekcja jest głośna, kolorowa i zabawna. Wszystkie produkty mają za sobą historię, tak jak jeden z naszych najbardziej kultowych produktów - stolik LÖVET, wprowadzony po raz pierwszy w 1956 roku. W kolekcji Nytillverkad nazywa się LÖVBACKEN i jest dostępny w niesamowitych kolorach. Z pewnością doda on śmiały akcent kolorystyczny do każdego pomieszczenia

- mówi Karin Gustavsson, Creative Leader kolekcji Nytillverkad.

NytillverkadNytillverkad fot. IKEA

Innym ikonicznym projektem jest wzór KRYPKORNELL autorstwa szwedzkiego projektanta tkanin Svena Fristedta, który po raz pierwszy pojawił się w 1980 roku jako wzór BLADHULT na pokryciu sofy KLIPPAN. Radosny, wielobarwny nadruk, typowy dla skandynawskiego wzornictwa, jest teraz dostępny na pościeli, akcesoriach kuchennych, tkaninach do kupienia na metry, czy poszewkach na poduszki.  Dodaje on słonecznego zastrzyku koloru i charyzmy każdemu wnętrzu. 

Kolekcja Nytillverkad obejmuje również taboret DOMSTEN z gładkim sosnowym blatem i metalowymi nogami w nowej odsłonie kolorystycznej.

NytillverkadNytillverkad fot. IKEA

Kolekcja Nytillverkad trafi do sklepów w lipcu tego roku. Pierwsza premiera zrewitalizowanych produktów została pokazana podczas Milan Design Week 2023.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.