Przed nami Gdynia Design Days 2023. Hasłem wydarzenia jest STABILNOŚĆ

Gdynia Design Days to coroczny festiwal designu. Każda edycja jest pretekstem do poruszania zagadnień związanych z szeroko pojętym projektowaniem w kontekście zmian, jakie zachodzą w naszym otoczeniu.

Gdynia Design DaysGdynia Design Days fot. gdyniadesigndays.eu

Gdynia Design Days 2023

Już 1 lipca startuje Gdynia Design Days 2022. Jest to topowy nadbałtycki festiwal designu. Każda edycja jest pretekstem do poruszania zagadnień związanych z szeroko pojętym projektowaniem w kontekście zmian, jakie zachodzą w naszym otoczeniu.

Na uczestników wydarzenia, jak co roku, czekają wystawy, warsztaty, wykłady i dyskusje dotykające takich tematów jak: technologia, projektowanie procesów, ekologia, wzornictwo, moda, architektura, rozwój miast czy rzemiosło. Interdyscyplinarne grono specjalistów zapewni szeroką perspektywę podczas poruszania najbardziej aktualnych zagadnień.

Gdynia Design Days to wydarzenie dla profesjonalistów oraz wszystkich tych, którzy fascynują się projektowaniem i są ciekawi zmian, zachodzących w dynamicznie rozwijających się społeczeństwach.

Wierzymy, że projektowanie jest narzędziem zmiany. Chcemy inspirować do działania biznes, projektantów i naszych odbiorców w oparciu o projektowanie jako metodę skutecznego i zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy przekonani, że otwartość umysłu i uważne podejście może zaprowadzić nas do nowych rozwiązań, których dziś tak bardzo potrzebujemy

- podkreślają twórcy Gdynia Design Days.

Stabilność –  hasło tegorocznej edycji festiwalu

Od lat wszyscy słyszymy, że musimy być gotowi na ciągłe, nagłe zmiany, które są nieodłącznym elementem współczesnego świata. Ostatni okres pokazał, że nic nie jest pewne. Stabilność to wartość,  która umożliwia planowanie działań i daje poczucie komfortu. Dlatego podczas Gdynia Design Days 2023 chcemy poszukiwać stabilności w niestabilnym świecie.

- podkreślają realizatorzy.

Jednym z miejsc, w którym coraz częściej próbujemy budować stabilną ostoję, jest świat wirtualny, dający możliwość ucieczki od chaotycznej, nieprzyjemnej rzeczywistości i zbudowania wszystkiego na nowo. Często jednak tylko z pozoru. Pozornie bezpieczna rzeczywistość jest niesamowicie krucha i łatwa do zburzenia. Wystarczy przerwa w dostawie prądu lub błąd serwera, aby ją zniszczyć.

Ile i czego potrzebujemy, aby żyć stabilnie? Jakie jest minimum zasobów, przedmiotów i dóbr, abyśmy byli szczęśliwi?

Stabilność to sztuka odpuszczania pod względem stanu posiadania i zalezienia punktu, w którym możemy z powodzeniem funkcjonować, realizować nasze pasje i nie zalewać siebie samych rzeczami. Sztuka odpuszczania odnosi się także do zdrowia psychicznego, które powinno stanowić ważny punkt zainteresowania w kontekście niestabilnej sytuacji na świecie. Żyjemy w kulturze dążenia do większej efektywności i produktywności. Czas jednak uzmysłowić sobie, że człowiek nie jest projektem. Potrzebujemy stabilności, równowagi, oddechu i umiejętności odpuszczania.

Nadbałtycki festiwal designu, Gdynia Design Days 2023, odbędzie się w Gdyni w dniach 1-9 lipca.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.