Zamiast wyrzucać, zakop pod krzakiem. Róże obsypią się kwiatami i będą odporne na szkodniki

Te niekwestionowane królowe ogrodów nie są łatwe w uprawie. Jednak gdy tylko wyczujemy ich potrzeby i wdrożymy je w życie, odwdzięczą się przepięknymi kwiatami. W ramach ich dokarmiania możemy wykorzystać to, co zazwyczaj wyrzucamy do śmietnika.

Róże to wybitna radość dla amatorów roślin kwitnących. Możemy wprost przebierać w przepięknych odmianach, które odpowiednio zadbane, cieszą oko latami. Te królewskie rośliny nie są łatwe w uprawie, ale gdy już nauczymy się ich języka, to utrzymanie będzie proste. Jak na roślinę kwitnącą przystało, zdecydowanie potrzebuje nawożenia. Oprócz klasycznych nawozów mineralnych z powodzeniem możemy wykorzystać resztki kuchenne. A chodzi o pewien owoc. 

Nawożenie jest bardzo ważne. Róża to żarłoczna roślina

Bujne kwitnienie to duży wysiłek energetyczny dla róż, dlatego musimy ją dokarmiać. Zanim do niego przystąpimy, to warto pamiętać, że nawożenie zaczynamy dopiero w drugim roku po posadzeniu. Wówczas roślina ma czas na zaaklimatyzowanie się. Po tym czasie należy nawozić ją trzy razy w sezonie. W marcu, przed kwitnieniem, później gdy zauważymy pąki, a trzecie po pierwszym kwitnieniu, mniej więcej w lipcu. Wybór jest dosyć prosty, ponieważ istnieją specjalistyczne nawozy do róż. Możemy też zastosować domowy nawóz przygotowany ze skórek banana. Jest ekologiczny i prosty wykonaniu. 

Nawóz ze skórek banana to prosty sposób na kwitnienie. 3 sposoby na przygotowanie

Skórka banana zawiera fosfor i potas, a te składniki róża wprost uwielbia. Jednak zawiera też inne drogocenne składniki, a przy tym jest na tyle bezpieczna, że trudno ją przedawkować. Różę bananem zasilić możemy na 3 sposoby. Po pierwsze: po prostu zakopując pocięte skórki pod i wokół krzaczka. Drugi to przygotowanie nawozu płynnego, poprzez zalanie skórek ciepłą wodą i odstawienie na dobę. Po tym czasie otrzymamy gotowy nawóz. A trzeci sposób to kiszonka z bananów, co oznacza fermentowanie przez dwa tygodnie. Każdy sposób podziała zbawiennie na krzaki. Co ciekawe odstrasza on szkodniki, np. mszyce. Na rynku jest coraz więcej odmian róż, które możemy sadzić w donicach na balkonie. Do nich również możemy zastosować ten nawóz.

Źródło: deccoria.pl

Zobacz też: Najpiękniejszy manicure na 2023 rok. Lato będzie stało pod znakiem takich paznokci!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.