Różowe rośliny doniczkowe odmienią wnętrze domu. Te 4 odmiany zachwycają nietuzinkowością

Gorącym trendem wnętrzarskim tego sezonu jest kolor różowy. Modne są wszelkie dodatki, tapety i dywany, ale różowe mogą być również roślin\y doniczkowe! Te 4 odmiany są niezwykle oryginalne.

Kolor różowy wręcz rządzi tą wiosną! Jest delikatny, ujmujący i wciąż oryginalny. Króluje zarówno w modzie, jak i w designie. Wszystko, co różowe w urządzeniu wnętrz jest obecnie wysoce pożądane. Róż do mieszkania możemy wprowadzić również za pomocą roślin. Różowe liście zachwycają, a i zdecydowanie wyróżniają się.

Mało jest w naturze roślin, które mają kolor liści inny niż zielony. Te różowe należą do nielicznych wyjątków. I choć nie jest ich zbyt wiele, to z pewnością warto się nimi zainteresować. To maleńkie cuda, które wnoszą do wnętrza sporo oryginalności, a nawet trendów.

Smużyna i trzykrotka bywają mylone. Różowe królowe

Jedną z najpopularniejszych roślin o różowych liściach jest smużyna 'Pink Lady'. Ma dużo drobnych różowych pasiastych listków, które można uformować w efektowną kulę. Osiąga niewielkie rozmiary i trzeba regularnie pozbywać się starych wysuszonych liści. Smużyna, znana też jako Callisia preferuje stanowiska jasne z rozproszonym światłem. 

Smużyna bywa mylona z inną roślinką o podobnym kroju - zielistką tricolor. Ta jednak ma większe liście, z charakterystycznymi pasami. Jak mało, która lubi duże ilości słońca. Ma jednak specyficzne wymagania. Jeśli chcemy zachować kolor jej liści i zapobiegać chorobom to należy podlewać ją wyłącznie od dołu, umieszczając na chwilę doniczkę w wodzie. Nie znosi zraszania.

Niedośpian niczym obraz. Syngonium ma perłowe liście

Kolejna różowa roślina doniczkowa godna uwagi to niedośpian Pink. Jego liście wyglądają niczym skropione farbą, mogą mieć cętki smugi. Ażeby pięknie się wybarwiał, potrzebuje dużo rozproszonego światłą i stale wilgotnej gleby. Nie znosi jednak przelania i wymaga dużej wilgotności powietrza. Ażeby ciągle był gęsty i zwarty należy uszczykiwać górne pędy.

Ostatnia różowa roślina jest większych rozmiarów. A jest to syngonium 'Neon Robusta' inaczej zroślicha. Posiada duże, efektowne liście o strzałkowatym kształcie, różowym i lekko perłowym kolorze. Ma wymagania podobne do niedośpianu. 

Wszystkie te rośliny wymagają regularnego nawożenia. Istnieje specjalny nawóz do roślin o ozdobnych liściach, który jest nieco bogatszy w składzie od zwykłego.

Zobacz też: Na punkcie tej sukienki oszalał cały TikTok! To idealna propozycja na wesele

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.