Te kwiaty na taras kwitną od wiosny do pierwszych przymrozków. Ozdobią każdy balkon

Kwiaty na taras długo kwitnące są najpiękniejszą ozdobą i to od wiosny aż do pierwszych mrozów. Jakie rośliny wybrać na swój balkon, aby cieszyły oczy jak najdłużej?

Kwiaty na taras długo kwitnące: jakie gatunki wybrać?

Jeśli masz balkon lub taras to na pewno chcesz, żeby wyglądał jak najpiękniej. Najlepszymi ozdobami są oczywiście kwiaty. Jakie wybrać, aby długo cieszyły oczy, najlepiej od wiosny aż do pierwszych przymrozków? Istotną kwestią jest odpowiednie dobranie ich do warunków, jakie są na naszym tarasie, czyli czy jest on bardzo nasłoneczniony, czy raczej zacieniony. To oczywiście zależy od tego, na którą stronę świata jest skierowany, a w dodatku, jakie jest otoczenie: czy przysłania go inny blok lub wysoki dom itp. Jeśli zapewnimy kwiatom warunki, jakie najbardziej lubią, to odpłacą nam pięknymi kwiatami przez cały okres ich kwitnienia!

Kwiaty na balkon południowy, które długo kwitną

Balkon lub taras południowy jest mocno nasłoneczniony, dlatego można na nim przetrzymywać rośliny lubiące mocne słońce, a także wysoką temperaturę. Najbardziej popularną, ciepłolubną rośliną jest pelargonia. Bardzo lubi mocne słońce i jest odporna nawet na duże upały. To kwiat na balkon długokwitnący, bo aż od czerwca do pierwszych przymrozków.

Na południowym tarasie pięknie prezentować się będą również aksamitki. Kwitną w tym samym czasie co pelargonia. Dużą ozdobą balkonu lub tarasu południowego może być też smagliczka nadmorska. Wyróżnia się licznymi, małymi kwiatkami, białymi lub fioletowymi. 

Czytaj też: Jak uratować monsterę? Żółte liście i brązowe plamy nie wróżą nic dobrego

Kwiaty na taras długo kwitnące: zachodnia strona ze sporą ilością słońca

Taras lub balkon zachodni również jest dość mocno nasłoneczniony, dlatego na pewno dobrze sprawdzą się na nim rośliny, wymienione wyżej, czyli pelargonia, aksamitka oraz smagliczka nadmorska. Poza tym można na takim balkonie trzymać m.in. egzotyczną, efektowną madewillę (dipladenię), której kwiatami można cieszyć się od maja aż do października. 

Kwiatem na taras długokwitnącym, które warto mieć na zachodniej stronie jest również lobelia przylądkowa. Lubi słońce, ale potrzebuje też sporo wilgoci, więc trzeba regularnie podlewać. Kwitnie od czerwca do jesieni. 

Czytaj też: Jak dbać o powojniki, by kwitły jak szalone? Te rady zapewnią ci sukces w ich uprawie

Kwiaty na taras schowany w cieniu, czyli północny

Na balkonie północnym najlepiej będą czuły się rośliny cieniolubne. Kwiaty na taras długokwitnące tego typu to m.in. efektowne fuksje, które szczególnie pięknie wyglądają w wiszących doniczkach, które można umiejscowić pod sufitem. Kwitnie bardzo długo, bo aż od kwietnia do października. Na balkonie lub tarasie południowym można też trzymać m.in. begonie i niecierpki.

Kwiaty na balkon wschodni długo kwitnące

Na balkonie wschodnim panują warunki, które pasują bardzo wielu roślinom. Nie ma ani zbyt dużego słońca, ani zbyt dużego cienia. Mogą tu czuć się dobrze praktycznie wszystkie rośliny, oprócz tych, które potrzebują dużo słońca przez cały dzień. Kwiaty na balkon wschodni, które długo kwitną to m.in. róże, nemezja, szałwia błyszcząca. 

Sprawdź też: Według stylisty gwiazd to największy paznokciowy trend na wiosnę! Banalne do odtworzenia w domu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.