Ten domowy wywar zadziała na paprotkę lepiej niż nawóz ze sklepu. Prosty trik na zielone liście

Poszukujesz prostego i ekologiczne rozwiązania, które zapewni prawidłowy rozwój i wzrost twojej paproci? Trafiłeś idealnie! Wykorzystaj prosty domowy trik i obserwuj, jak twoje rośliny odwdzięczą się zdrowym i bujnym wzrostem.

Paprocie to jedne z najpopularniejszych roślin, którymi decydujemy się udekorować nasze cztery kąty. Wyróżniają się one pięknymi i zielonymi liśćmi. Niech jednak nie zmyli cię ich powszechność, która często utożsamiana jest z prostotą w utrzymaniu. Aby zachować paprocie w zdrowiej kondycji oraz sprzyjać ich poprawnemu wzrostowi, warto zastosować naturalne metody nawożenia.

Ku zaskoczeniu większości, okazuje się, że jeden z najłatwiej dostępnych nawozów, praktycznie każdy z nas ma już w swojej kuchni! O co dokładnie chodzi? Wyjątkowo pomocna przy odżywaniu wspomnianej rośliny okazuje się właśnie… czarna herbata! Tak, dobrze przeczytaliście — paprocie uwielbiają ten popularny napój! Ten naturalny nawóz może być stosowany nawet raz w tygodniu w okresie ich wzrostu. 

Sprawdź też: Te 5 przedmiotów przyciągnie do twojego domu złą energię. Lepiej na nie uważać

Jak nawozić paprocie herbatą? To naprawdę proste!

Jak dokładnie wygląda proces nawożenia paproci herbatą? To nic trudnego! Wystarczy, że będziesz regularnie podlewał roślinę wywarem z czarnej herbaty. Oprócz wspomnianego napoju doskonale sprawdzi się tu także parzony rumianek, pokrzywa, jak również szałwia. Dostarczą one roślinie składników odżywczych niezbędnych do jej prawidłowego rozwoju.

Ci z nas, którzy już wcześniej interesowali się prawidłową pielęgnacją paproci, doskonale wiedzą, że lubią one lekko kwasowe środowiska. To m.in. właśnie dlatego napary z herbaty, które mają lekko kwasowy pH, są dla nich idealne. 

Dlaczego warto stosować nawóz z herbaty? To banalnie rozwiązanie ma wiele zalet 

Nie tylko podlewanie wywarem herbaty doskonale sprawdzi się przy nawożeniu paproci. Możesz pokusić się także o wykorzystanie fusów z tego popularnego napoju. Nie tylko pochłoną one wilgoć, ale także będą stanowić dobry nawóz organiczny. Po zaparzeniu herbaty wystarczy rozsypać fusy na ziemi wokół rośliny. Dzięki temu podczas podlewania rośliny, składniki odżywcze z fusów będą uwalniane stopniowo i tym samym dostarczą paprotką wymagane do prawidłowego wzrostu i rozwoju składniki. 

Zastosowanie herbaty przy nawożeniu paprotki ma wiele zalet. Jest to nie tylko naturalny i ekologiczny sposób dbania o nasze rośliny, ale również pewnego rodzaju walka z koniecznością stosowania chemikaliów. 

Pamiętaj jednak o zachowaniu umiaru i odpowiednim stosowaniu herbaty jako nawozu. Zbyt częste lub nadmierne podlewanie rośliny wspomnianym wywarem może przyczynić się do  przesuszenia gleby, lub nadmiernego kwaszenia środowiska. Aby uniknąć negatywnych konsekwencji, regularnie obserwuj roślinę i dostosuj częstotliwość nawożenia do jej potrzeb. 

Warto sprawdzić: Te zestawy uwielbiała księżna Diana, teraz podbijają Instagrama. Stylowe i bardzo modne

Więcej o: