Sprzęty, które ułatwią porządki i prace w ogrodzie

Dla wielu ludzi praca w ogrodzie jest wymagającym fizycznie zadaniem, które pochłania dużo czasu. Jednak, gdy zainwestujemy w dobry sprzęt, dzięki któremu z łatwością zadbamy o swój ogród, przyniesie nam on wiele satysfakcji! Podobnie ważne jak odpowiedni sprzęt do ogrodu, są akcesoria pomagające utrzymać porządek w domu. Sprawdzamy jakie są najlepsze sprzęty, które pozwolą nam zadbać o dom i ogród.

Jak zadbać o porządek w domu?

Mycie okien to zadanie, które wielu z nas spędza sen z powiek. Jednak nie ma jak od niego uciec, szczególnie w miastach, gdzie okna brudzą się zdecydowanie szybciej.  Na szczęście, dla osób, które chcą szybko i sprawnie umyć swoje okna, istnieją roboty myjące. 

Podczas pracy robot jest przyczepiony do szyby za pomocą małego silnika próżniowego. Po włączeniu urządzenia i przyssaniu go do powierzchni do czyszczenia, robot wykonuje swoją pracę samodzielnie, a my musimy tylko czekać, aż robot skończy i przenieść go na kolejne okno.

Roboty do mycia okienRoboty do mycia okien Fot. Media Expert

Porządki w ogrodzie? 

Dla osób posiadających ogród i trawnik kosiarki są sprzętem niezbędnym do zachowania estetyki i porządku. 

Kosiarki elektryczne są lżejsze i łatwiejsze w obsłudze niż kosiarki spalinowe, ale wymagają podłączenia do gniazdka elektrycznego. Ich niski koszt zakupu i niski poziom hałasu to ich główne zalety. Niestety, ze względu na ograniczony zasięg, mogą okazać się nieodpowiednie do użytku na większych powierzchniach. Warto więc zainteresować się również kosiarkami akumulatorowymi, które mogą okazać się ciekawym rozwiązaniem.

Kosiarki spalinowe są najbardziej wszechstronnym rodzajem kosiarek, idealnymi do użytku nawet przy dużych trawnikach. Silnik spalinowy zapewnia dużą moc i sprawność.

Kosiarka elektryczna i kosiarka spalinowa z dwoma talerzami tnącymiKosiarka elektryczna i kosiarka spalinowa z dwoma talerzami tnącymi Fot. Media Expert

A może warto postawić na roboty koszące?

Roboty kosząceRoboty koszące Fot. Media Expert

Roboty koszące to urządzenia, które mogą pomóc w koszeniu trawnika. Zazwyczaj posiadają noże tnące, które obracają się, by skrócić trawę do zadanej wysokości. Dzięki pełnej automatyzacji, roboty koszące pozwalają zaoszczędzić czas i wysiłek potrzebny do ręcznego koszenia trawnika.

Jakie jeszcze sprzęty sprawdzą się w ogrodzie?

Myjka wysokociśnieniowa to urządzenie generujące ciśnienie wody od 100 do 150 barów. Woda pod ciśnieniem przepływa przez specjalny przewód wysokociśnieniowy i trafia do pistoletu natryskowego. To powoduje powstanie silnego strumienia wody, którym możemy zmyć brud z trudno dostępnych powierzchni, np. kostki brukowej czy elewacji zewnętrznej domu.

myjki ciśnieniowemyjki ciśnieniowe Fot. Media Expert

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.