Aranżacja doskonała na mały balkon? Prosty sposób na piękną i tanią zieloną strefę relaksu

Wciąż zastanawiasz się, jak mamy balkon przekształcić przestrzeń, w której będziesz czuć się dobrze i dzięki której bez ruszania się z mieszkania będziesz mieć możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu? Okazuje się, że istnieje kilka prostych i tanich rozwiązań, które z pewnością ci to umożliwią.

Dotychczas wydawało ci się, że posiadanie małego balkonu wiąże się z brakiem możliwości stworzenia tam przytulnego i urokliwego miejsca do wypoczynku na świeżym powietrzu bez ruszania się z domu? Okazuje się jednak, że nawet najmniejsza przestrzeń może zostać przekształcona w piękną zieloną strefę relaksu. Co więcej, nie musisz wydawać przy tym fortuny! Przedstawiamy kilka prostych rozwiązań, które pomogą ci urządzić doskonałą aranżację na małym balkonie. 

Jak zadbać o przestrzeń nawet na najmniejszym balkonie? O tym warto pamiętać? 

  • Wybieraj funkcjonalne meble 

Mała przestrzeń na balkonie bardzo często zmusza nas do ograniczenia przedmiotów, które chcemy tam umieścić. Nie musisz jednak rezygnować z mebli! Zamiast tych ciężkich i masywnych, postaw na lekkie i składane krzesła, leżaki, czy nawet stoły. Dobrze sprawdzą się tutaj również palety wykorzystane jako podstawy do tworzenia kanapy lub ławki. W ten sposób zyskasz więcej miejsca do swobodnego poruszania się. 

  • Postaw na rośliny w doniczkach i wiszące ogrody pionowe 

Na da się ukryć — zielone rośliny są nieodłącznym elementem każdej aranżacji na balkonie. Jeżeli przestrzeń, którą masz do wykorzystania, jest mała proponujemy wybór roślin w doniczkach, które można będziesz umieścić na półkach, parapetach, jak również wiszących uchwytach. Idealnie będą pasowały tu również pnącza, które można poprowadzić wzdłuż balustrady. 

Możesz także wykorzystać wysokość balkonu i stworzyć wiszące ogrody pionowe. W tym też celu możesz posłużyć się specjalnymi systemami na doniczki, które łatwo zamocujesz na ścianach lub balustradzie. W ten prosty sposób maksymalnie wykorzystasz przestrzeń i jednocześnie stworzysz przyjemną atmosferę i zieloną strefę relaksu na swoim balkonie. 

  • Atmosferyczne oświetlenie 

Dekorując swój balkon, z pewnością nie powinno się również zapomnieć o odpowiednim oświetlaniu, nawet jeżeli przestrzeń, którą masz do wykorzystania, jest wyjątkowo mała. Możesz wykorzystać do tego lampki na baterie, lampiony, jak również świeczki — to wszystko doda romantycznego nastroju i sprawia, że korzystanie z balkonu stanie się proste również wieczorem. 

  • Miejsce do przechowywania 

Utrzymanie porządku na małym balkonie dotychczas wydawało ci się niemożliwe? Nic bardziej mylnego! Postaw na skrzynie lub szafki z możliwością przechowywania. Możesz zdecydować się na zakup kanapy, które pod swoim siedziskiem będzie miała dodatkową przestrzeń na schowanie rzeczy, które w przeciwnym wypadku walałyby się po balkonie. Możesz także zdecydować się na przymocowanie półek do balkonowych ścian — to również zagwarantuje ci dodatkową przestrzeń. 

  • Pamiętaj o dodatkach i detalach 

Czasem również najmniejsze rzeczy okazują się najbardziej istotne. Nie inaczej jest również w przypadku aranżacji małego balkonu. Możesz zdecydować się na dodanie kolorowych poduszek na krzesła, miękkich kocy na chłodniejsze wieczory, jak również innych małych dekoracji, jak np. lampionów, wazonów oraz świeczników. Natomiast dodanie dywanika lub maty nie tylko sprawi, że przestrzeń stanie się bardziej przytulna, ale również pozwoli ci poruszać się boso po balkonie. Postaw jednak na te odporne na działanie warunków atmosferycznych, które łatwo będzie można utrzymać w czystości. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA