Szafka nocna z chlebaków zrobiła furorę na TikToku! Jest prosta w wykonaniu, a szalenie efektowna

Renowacja mebli kilka lat temu zyskała niezwykłą popularność. Nic w tym dziwnego, dawanie rzeczom drugiego życia i zrobienia czegoś unikatowego daje ogromną satysfakcję. Pewna tiktokerka poszła o krok dalej i zupełnie zaskoczyła swoich odbiorców.

Konta poświęcone renowacji mebli i innym możliwościom DIY w mediach społecznościowych cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki temu trendowi odkrywamy urok starych mebli na nowo, a nowoczesne proste techniki odnawiania pozwalają nam zrobić coś wyjątkowego, w stylu dopasowanego do gustu. Jednak oprócz renowacji coraz więcej osób interesuje się tworzeniem ich z nietypowych przedmiotów.

Renowacja mebli jest ekologicznym rozwiązaniem. Daje również satysfakcję

Przybywa osób, które na wystrój wnętrz chcą spojrzeć w sposób bardziej zrównoważony. Zamiast kupować całkowicie nowe meble, próbują wyczarować coś nowego z tego, co mają. Jest to szczególnie ważne dla osób, które nie lubią powtarzalności i chcą mieć meble, których nigdzie nie można zobaczyć. Oczywiście często różnica cenowa jest ogromna. Renowacja mebli wymaga jednak pewnej wiedzy, ponieważ samo pomalowanie nie gwarantuje długotrwałości. Najpierw należy się dokształcić co do różnych etapów odnawiania, tak aby mebel długo cieszył oko. Pewna tiktokerka pokazała, że meble można stworzyć z czegoś zupełnie zaskakującego.

Szafka nocna z chlebaka budzi skrajne odczucia. Nowy czy nie nowy mebel?

Na profilu entuzjastki DIY @no7.design można zobaczyć instruktaż zrobienia szalenie stylowej szafki nocnej z...drewnianych chlebaków. Brzmi abstrakcyjnie, ale efekt jest piękny.  Pomysłodawczyni skleiła dwa półokrągłe chlebaki, tylnymi ściankami, dzięki czemu maj symetryczny kształt. Później pomalowała drewno na pastelowy kolor, przykręciła proste nóżki i zamontowała nowe uchwyty. Szafka bardzo ładnie wygląda zestawiona z dużym łóżkiem. 

Pod filmem nie zabrakło głosów krytycznych. Wiele osób podkreśla, że, tak czy siak, trzeba kupić dwa identyczne chlebaki, więc wymaga to nakładu finansowego. Trudno się z tym nie zgodzić, jednak mebel jest na tyle oryginalny, że zdecydowanie warty wysiłku. 

Zobacz też: To jeden z najmodniejszych kolorów sezonu! Energetyczny i twarzowy. Ożywi każdą stylizację

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.