Wysokie kwiaty doniczkowe, które nie są wymagające. Te 3 odmiany będą wspaniałą ozdobą domu

Wiele osób planując aranżacje wnętrz, uwzględnia w nich od razu rośliny doniczkowe. To wspaniały element dekoracyjny, który dodaje przestrzeni energii i przytulności. Szczególnie gdy mają naprawdę spore rozmiary, a dodatkowo są łatwe w uprawie.

Hodowanie roślin doniczkowych to prawdziwa przyjemność, jednak zanim doczekamy się dużego okazu, może minąć nawet kilka lat. Wiele osób chce od razu posiadać kwiaty doniczkowe, które są dużym elementem dekoracyjnym. Wysokie rośliny doniczkowe to marzenie wielu ogrodników domowych. Te 3 odmiany są proste w uprawie i bardzo dekoracyjne.

Fikus dębolistny wygląda bardzo dostojnie. Kocha jasne stanowiska

To prawdziwy salonowy król. Ma imponujące duże i grube liście i warto wiedzieć, że sprowadzenie go do domu to relacja lata. Potrafi osiągnąć nawet 3 metry! Ażeby wasz związek był trwały, to trzeba mu zapewnić dużo rozproszonego światła, dlatego też świetnie odnajdzie się w pobliżu okna, choć nie w bezpośrednim słońcu. Mimo wysokiego wzrostu fikus ten preferuje ciasne donice, dzięki którym całą energię włoży w wypuszczanie liści, a nie rozrost korzeni. Nie znosi przelania, dlatego podlewamy go, dopiero gdy ziemia w środku będzie sucha. Fikus lubi podwyższoną wilgotność powietrza, jak na roślinę tropikalną przystało. 

Strelicja to jedna z najwyższych roślin doniczkowych. Wygląda bardzo egzotycznie

Strelicja stała się prawdziwym hitem wnętrzarskim. I nic w tym dziwnego, to jedna z największych roślin doniczkowych, jakie możemy dostać. Osiąga nawet trzy metry. Wygląda bardzo egzotycznie, ale i wytwornie. Oprócz wyglądu ma jeszcze jedną zaletę, nie jest zbyt wymagająca i mogą ją spokojnie nabyć początkujący ogrodnicy domowi.

Latem potrzebuje intensywnego podlewania, ale należy jej zapewnić doniczkę z odpływem, ażeby uniknąć przelania. Lubi wysoką wilgotność powietrza, dlatego warto ją zraszać. To ważne, ponieważ suche powietrze sprzyja inwazji przędziorków. Potrzebuje lekkiego podłoża, a także regularnego zasilania. 

Palma areka to mieszkaniowa klasyka. Jest prosta w uprawie i bezpieczna dla zwierząt

Palma areca jest wyjątkowo popularna i łatwa w uprawie. Potrzebuje sporej doniczki, przepuszczalnego podłoża i nawożenia. Jednak ma jedną wadę, stosunkowo łatwo wysychają jej końcówki liści. Jest to oznaka zbyt suchego powietrza, dlatego trzeba ją regularnie zraszać, a jeszcze lepiej jest ustawić w pobliżu nawilżacz powietrza. Jest bezpieczna dla zwierząt domowych. 

Zobacz też: Jak stworzyć szafę kapsułową? Te ubrania pasują niemal do wszystkiego

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.