Kuchnia w odcieniach pastelowych. Te kolory wyglądają niebanalnie i optycznie powiększają przestrzeń

Aleksandra Biszczad
21.05.2023 13:50
Jasne kolory optycznie powiększają przestrzeń, dlatego są idealnym rozwiązaniem do małych pomieszczeń. Co jeśli jednak nie lubimy bieli? W takim układzie warto postawić na urokliwe odcienie pastelowe. Kuchnia w takiej wersji wygląda obłędnie.

Nie da się nie zauważyć, że jednym z najczęściej wybieranych kolorów mebli do kuchni jest biel. I nic w  tym dziwnego, w większości mieszkań kuchnia nie jest zbyt dużym pomieszczeniem, a biel optycznie ją powiększa. Niektóre osoby czują się w niej nieco "laboratoryjnie". Na szczęście mamy do wyboru świetną alternatywę: różne odcienie pastelowych kolorów. Warto się do nich przekonać.

Pastele wcale nie takie słodkie. To cała gama możliwości

Pastelowe kolory często kojarzą się z cukierkowatym różem, jednak tak naprawdę jest to cała masa odcieni, który wyglądają delikatnie i stylowo. Kuchnia w odcieniach pastelowych ma podobne właściwości jak i biała: optycznie powiększa przestrzeń, dzięki swojej subtelności. Pastele to pomysł dla osób, które chcą odejść od tradycyjnej bieli, ale przy tym boją się mocnych kolorów i większych eksperymentów. Wielbicieli stylu vintage, jak i modern.

Te kuchnie są niewielkie, a wyglądają przestrzennie. Są bardzo przytulne

Jednym z najmodniejszych obecnie odcieni jest jasna pistacjowa zieleń, która wygląda niezwykle elegancko, delikatnie, a przy tym to wciąż ponadczasowy kolor. Jest na tyle jasny, że wprowadza dużo światła do pomieszczenia.

Wielbiciele cieplejszych odcieni zakochają się w kuchni łososiowej i żółtej, które wręcz zachęcają do przesiadywania w nich.

Kolor żółty to świetny pomysł do kuchni z małymi oknami. Wręcz wprowadza do niej światło i dodaje energii. Jeśli postawimy na nowoczesne wzornictwo, to kuchnia taka nabierze też nowoczesnego sznytu.

Ogromną zaletą pastelowych kolorów jest to, że świetnie komponują się ze sobą, niezależnie od tego, na co się zdecydujemy, dlatego też jeśli boimy się kuchni całej na różowo, to możemy przełamać jej charakter chłodnym odcieniem pistacjowym. Całość wygląda spójnie, niebanalnie i przestrzennie.

Zobacz też: Lustrzane paznokcie to jeden z gorętszych trendów tego lata! Efektowne i bardzo oryginalne

Więcej o: